Zasztyletował psa na ulicy

Zdjecie poglądowe. Fot. pixabay

Informacja o makabrycznym zdarzeniu pojawiła się na jednym z portali społecznościowym. Jak opisuje internauta wszystko rozegrało się u zbiegu ulic Szczytniańska i Lotników, kilkanaście dni temu. „Chodnikiem przy rondzie szedł sobie pan z psem na smyczy, z kolczatką. Do ronda zbliżał się rowerzysta, obok niego biegł mały pies. Nagle pies ten zaatakował tego na smyczy. Rowerzysta odrzucił rower i podbiegł do pana z psem” – relacjonuje internauta. A później zranił zwierzę.

– Myślałem, że będzie odciągał swojego, ale on wyjął długi sztylet i śmiertelnie ugodził mojego – powiedział mi rozmówca, właściciel psa. Była policja, sprawę bada prokuratura. Człowiekiem, który zabił psa, jest nauczyciel jarosławskiej szkoły średniej” – czytamy w relacji opublikowanej na jednym z portali i szybko obiegła Internet.

Oficer prasowa Komendy Powiatowej w Jarosławiu Asp. szt. Anna Długosz, potwierdza, że policja prowadzi pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu dochodzenie, „w sprawie ugodzenia nożem 27 lipca 2020 r. w Maleniskach, psa rasy owczarek kolenderski co spowodowało jego śmierć tj. o czyn z art. 35 pkt 1 Ustawy o ochronie zwierząt”.

Zawiadomienie w tej sprawie złożył właściciel ugodzonego psa. – Ze relacji pokrzywdzonego wynika, że gdy spacerował z owczarkiem, a czworonóg miał założoną smycz i kaganiec, podbiegł pies który nie miał założonych żadnych zabezpieczeń. Zwierzęta zaczęły na siebie warczeć – opisuje asp. szt. Anna Długosz. – W niedalekiej odległości od czworonoga na rowerze jechał mężczyzna. Rowerzysta widząc całe zdarzenie podbiegł do owczarka i ugodził go nożem. Pomimo udzielonej pomocy przez lekarza weterynarii, owczarek dzień po zdarzeniu zdechł – informuje.

Funkcjonariusze przesłuchali w tej sprawie również mężczyznę, który zdał psu cios nożem. – Wersje podane przez właścicieli czworonogów są rozbieżne, dlatego też w powyższej sprawie został powołany biegły specjalista radiologii weterynaryjnej. Policjanci ustalają wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Postępowanie jest w toku – mówi rzeczniczka jarosławskiej policji.

Asp. szt. Anna Długosz nie potwierdza, czy oprawca, który zadał zwierzęciu śmiertelną ranę, faktycznie jest nauczycielem jednej z lokalnych szkół. Tak czy inaczej, może zostać srogo ukarany. Policja przypomina, że zgodnie z przepisami o ochronie zwierząt za zabijanie, uśmiercanie lub dokonywanie uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów ustawy albo znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

wk

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
hijena
hijena
1 rok temu

ta bezsensowna śmieć zwierzaka,podobno stworzenia Bożego,to kolejna porażka Kościoła Katolickiego