Zatrzymaj się i żyj

- Wzorowo przejechała pani przez przejazd – dzieci w asyście Andrzeja Gołębiowskiego, komendanta Posterunku Straży Ochrony Kolei w Dębicy, chwaliły kierującą czarnym suwem. Fot. Autor
– Wzorowo przejechała pani przez przejazd – dzieci w asyście Andrzeja Gołębiowskiego, komendanta Posterunku Straży Ochrony Kolei w Dębicy, chwaliły kierującą czarnym suwem. Fot. Autor

PODKARPACIE. Kierowców instruowali najmłodsi.

Na linii kolejowej Mielec – Dębica jeżdżą dwa pociągi na dobę. Mimo to w ciągu dwóch ostatnich lat na samym tylko przejeździe kolejowym w Pustyni doszło do 3 wypadków, które spowodowali kierowcy. W poniedziałek na tym przejeździe kierowców do kontroli zatrzymywali policjanci i SOK-iści w asyście uczniów z Pustyni. Dzieci mówiły kierowcom: – Zatrzymaj się i żyj.

W poniedziałek w całej Polsce odbywała się profilaktyczna akcja “Bezpieczny przejazd”. Jednym z miejsc był przejazd kolejowy w Pustyni k. Dębicy. Policjanci zatrzymywali do kontroli samochody, a uczniowie Zespołu Szkół w Pustyni rozdawali ulotki i mówili kierowcom, jak powinno się przejeżdżać przez przejazd.

– Pan się nie zatrzymał na przejeździe – pouczały dzieci kierowcę białego opla. – Chyba nie widział pan znaku, pewnie to dlatego, że rozmawiał pan wtedy przez telefon – zwracały uwagę nieco zakłopotanemu kierowcy.

Najmłodsi z Pustyni wraz z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei, Policji oraz przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe (organizatora akcji) przypomniały kierowcom, że droga hamowania pociągu to nawet 1 kilometr. Dzieci niektórym kierowcom musiały też przypomnieć, że przed przejazdem trzeba się zatrzymać, innym musiały uświadomić, że trzeba się rozejrzeć.

ArtG

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments