Zbadasz jaskrę i zrobisz USG bioderek dziecka

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

RZESZÓW. Piknik Zdrowia w Medicarpathii – już 23 czerwca.

Badanie przesiewowe pod kątem jaskry i profilaktyczne USG bioderek u najmłodszych, wczesne wykrywanie chorób serca i cukrzycy – to absolutny top listy działań profilaktycznych, o które pytają podkarpaccy pacjenci. I właśnie je będzie można wykonać bezpłatnie w Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych Medicarpathia w Rzeszowie z okazji 1. urodzin placówki. Piknik Zdrowia odbędzie się w sobotę, 23 czerwca od 10 do 14 w Medicarpathii. Będzie również synchroniczny pomiar ciśnienia, analiza składu ciała, porady dietetyczne.

Coraz więcej mówi się o tym, że bardzo groźne choroby, takie jak: jaskra, cukrzyca, choroby serca rozwijają się bezobjawowo, a wykrywa się je zwykle przypadkiem podczas wizyty u lekarza. A im wcześniej, tym lepiej! Z kolei USG bioderek metodą Grafa jest tak ważne, bo wczesna diagnoza oraz odpowiednia terapia pozwalają wyeliminować późniejsze poważne problemy spowodowane nieprawidłowościami rozwoju panewki stawu biodrowego. Ortopeda z dużą praktyką, Paweł Jasiński, nie ma wątpliwości, że takie badanie u dzieci daje się zastosować sprawnie w codziennej praktyce ortopedy, więc także podczas Pikniku Zdrowia.

Jaskra – nie musi „wyjść” przypadkiem!
Termin: jaskra jest szeroki i obejmuje wiele rodzajów choroby oczu. Wspólnym mianownikiem jest to, że prowadzą one do zaniku nerwów wzrokowych i ślepoty. Jaskra może przebiegać bezobjawowo, zdarza się jednak, że pojawiają się sygnały ostrzegawcze, takie jak światłowstręt, częste łzawienie oczu, widzenie tęczowych kół lub mroczków. Objawy nie muszą świadczyć o tym, że mamy chorobę oczu, ale na pewno powinny skłonić do upewnienia się czy z naszym wzrokiem wszystko jest w porządku. W sobotę będzie świetna okazja – przez kilka godzin do dyspozycji będzie doświadczona okulistka dr n. med. Małgorzata Ozimek.

Nie zabraknie kardiologów i diabetologów!
Nadciśnienie, choroba wieńcowa, miażdżyca, cukrzyca to niezwykle groźne choroby cywilizacyjne. Ale to nie jest tak, że jesteśmy bezradni! Profilaktyka, czyli badania, tryb życia, dieta potrafią uratować zdrowie, a nawet życie – mówi lek. Adam Młodziankowski, kardiolog, prezes Medicarpathii. Jeśli pomiar cukru, to i porady praktykującego diabetologa, lek. Anny Jopek.

bezpłatne badania a

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments