Zbieraj nakrętki, pomóż chorej Marysi chodzić!

Czteromiesięczna Marysia pomimo codziennej rehabilitacji, zabiegów, długich pobytów w szpitalnym łóżeczku, wciąż się uśmiecha... Fot. Archiwum rodzinne

KROSNO. Ruszyła akcja zbierania plastikowych nakrętek. Pieniądze pozyskane z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na leczenie małej Marysi.

Marysia Zawisza ma 4 miesiące. Jest niezwykle pogodnym i radosnym niemowlakiem. Uśmiech ani na chwilę nie znika z jej ślicznej buzi. Dziewczynka jest jednak bardzo chora. Sporo czasu spędza w klinikach na badaniach i konsultacjach. Jest pod stałą opieką lekarzy specjalistów. Przeszła pomyślnie kilka operacji. Musi być systematycznie rehabilitowana. Rodziców Marysi nie stać na pokrycie kosztów związanych z leczeniem córeczki. Potrzebują pomocy. Liczymy, że także tym razem Czytelnicy Super Nowości nie pozostaną obojętni na nasz apel i  zaangażują się w akcję.

Marysia przyszła na świat 16 lutego w 36. tygodniu ciąży z rozszczepem kręgosłupa (była operowana w czwartej godzinie życia), wodogłowiem, zespołem Arnolda Chiariego, neurogennym pęcherzem, mielodysplazją, niedoczynnością tarczycy, przepukliną pachwinową (po operacji) i jelitową, zwichnięciem lewego biodra oraz stopami końsko-szpotawymi. Ważyła zaledwie 2400 g, mierzyła 46 cm. – Obie długo walczyłyśmy o życie – Marysia 5 dni, a ja 6 spędziłam na intensywnej terapii. Do dziś brzmią mi w uszach słowa lekarza wypowiadane podczas ciąży: “wszystko jest porządku” – a wcale nie było… – wspomina Agnieszka Zawisza, mama Marysi.
– Po trzech tygodniach spędzonych w szpitalu po raz pierwszy zobaczyłam Marysieńkę… Była malutka, drobniutka, o twarzy zadowolonego aniołka… Tej chwili, tego wzruszenia nie da się zapomnieć… Dzisiaj spędzamy trzy dni w tygodniu w klinikach i instytutach specjalistycznych, głównie w Krakowie. Pozostałe dni upływają na badaniach, konsultacjach i rehabilitacji.

Marysia ma cztery miesiące, jest po trzech udanych operacjach, ma wyprostowane stópki, a nawet nóżki i miednicę – mówi mama dziewczynki. – Córeczka musi być pod stałą opieką specjalistów, rozwija się świetnie, jest pogodna i uśmiechnięta – wyjaśnia pani Agnieszka.

Dziewczynka ma brata Michała (11 l.) oraz siostrę Mirelę (5 l.). Oboje są zdrowi.        Powstaje strona dla Marysi:  www.marysienka.tio.pl. Niebawem ruszy.
Wszyscy, którzy chcą pomóc, mogą zbierać nakrętki i przynosić je do Galerii Glass Studio Habrat – Rynek 28.

Darowizny pieniężne można wpłacać na subkonto w Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “Słoneczko”:

Spółdzielczy Bank Ludowy Oddział Złotów
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “Słoneczko”
77-400 Złotów, Stawnica 33
Nr: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
Z dopiskiem: 106/Z, Zawisza Maria – darowizna.

Wioletta Zuzak

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments