Zbiornik rośnie w oczach

Zbiornik zostanie
oddany do eksploatacji w sierpniu br. Fot. UM Rzeszów

RZESZÓW. Kilka dni temu odbyły się próby szczelności nowego zbiornika na wodę na osiedlu Pobitno. – Pierwsza komora pozytywnie przeszła próbę. Jest szczelna – zapewnia Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. – Nie sprawdzaliśmy obu komór jednocześnie z wielu względów. Jednym z nich jest oszczędność. Chodzi o to by nie zalewać całej pojemności równocześnie (…). Woda po użyciu do testowania zbiornika nie nadaje się już do użycia w sieci. Musi zostać spuszczona do kanalizacji – tłumaczy Grzegorz Liszcz z MPWiK Rzeszów. Inwestycja warta ok. 23 mln zł zwiększy zapasy wody pitnej Rzeszowa do ponad 53 tys. metrów sześciennych, a to pozwoli na zabezpieczenie zapotrzebowania na wodę dla miasta na około dwie doby w razie jakiejś awarii. Pojemność nowo budowanego zbiornika to 15 tys. metrów sześc. Jest on podzielony na dwie komory o pojemnościach po 7,5 tys. metrów sześciennych. Po zakończeniu próby pierwszej komory woda została przepompowana do drugiej.

kl

2 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
19 dni temu

Niezły klocek usrali mieszkańcom nowo wybudowanych bloków. Kupowali mieszkania z widokiem, a teraz taki klops. Jak deweloper sprzedawał mieszkania, to o zbiorniku było cicho sza.

Ha ha co za ciołek :)
Ha ha co za ciołek :)
19 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Deweloper nigdy nie sprzedaje „widoków”. Kupujesz mieszkanie o wybranym metrażu. Co ty ze wsi że myślisz że w mieście będziesz miał sarenki i las po horyzont boś kupił kawalerkę?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
19 dni temu

Koleś, to Ty chyba w norze mieszkasz, jak nie zwracasz uwagi na otoczenie twojego mieszkania czy domu. Polityka deweloperów to wybudować coś co się fajnie sprzeda, a potem sru blok za oknem. Chyba kiep jesteś, jeśli uważasz, że cena metra nie zależy od piętra, strony świata i widoku.

mieszkaniec Rzeszowa
mieszkaniec Rzeszowa
19 dni temu

Jedna z ostatnich mega inwestycji Ferenca i mpewiku. Łysa Sofia Loren to już inna kategoria polityka. Ferenc był chory na Rzeszów a dla tego celebryty liczy się wizerunek w mediach a nie prawdziwa paca. Max może gdzieś posadzi drzewo czy zrobi z 2 kierunkowej drogi jednokierunkową. Z tym że tak zażartuję „prezydentem” miastu będzie ciężko.

Drut żyletkowy
Drut żyletkowy
19 dni temu

Co zrobił Tadek?! Zakorkował miasto.Kazdy budował co i gdzie chciał. Gdyby nie prezes M.Darecki (Dolina Lotnicza)to żadna firma by tutaj nie zainwestowała. Ferenc ….PZPR i komuna się skończyła.Most Zamkowy budowany był za Szlachty. Tadek jedynie wiosek do Rzeszowa nawłączał i nic innego….Trzymali dziadka bo gdyby CBA wpadło do ratusza to właśnie Tadek by dostał po tyłku….Ostatnie resztki rządów Tadka widać na Kopisto i Szopena…Jak się buduje kolejne gnioty z betonu.Mieszkancem to jesteś ale z tych przyjezdnych czyli obecnie to 80% Rzeszowa. Rodowici mieszkali i mieszkają w okolicach rynku. Więc nie pisz bzdur

Last edited 19 dni temu by Drut żyletkowy
Mieszkaniec
Mieszkaniec
19 dni temu

Kochany, w okolicach Rynku to mieszkali Żydzi, a po wojnie ludność napływowa i to uboga.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
19 dni temu

Szlachta to tylko wprowadził budowę do budżetu miasta. Ukończenie budowy i oddanie do użytku to rok 2003, czyli za prezydentury Ferenca Betoniarza.

Jan
Jan
17 dni temu

O! I dlatego został honorowym obywatelem Rzeszowa !!!!!!

RSHA
RSHA
20 dni temu

Wyborcom PiSu przysługuje jedynie kąpiel w obozowej latrynie, dokładniej w dole kloacznym. Jest to element społeczeństwa, słabo wykształcony i niczego nie wnoszący do narodu

ciekawski
ciekawski
19 dni temu
Reply to  RSHA

mówię to ja ,apsolwent almamatter przy Moniuszki

RSHA
RSHA
19 dni temu
Reply to  ciekawski

Chyba raczej absolwent harwardu w Tyczynie..Się odezwał i zagorzały wyznawca państwa pislamskiego

KEMOT
KEMOT
18 dni temu
Reply to  RSHA

„Zamknij ryj psie” – cyt. za M. Lempart wybitną organizatorką demonstracji ulicznych wg. T. Siemoniaka.

RSHA
RSHA
17 dni temu
Reply to  KEMOT

Milcz szmato pisowska. Pies to twoją matkę pokrył i widać efekt gołym okiem.Nikt się nie pytał cię o zdanie. Pisowskie ścierwa razem z komuchami to zakały narodu.

Last edited 17 dni temu by RSHA
PiS TO ZAKAŁA NARODU POLSKIEGO
PiS TO ZAKAŁA NARODU POLSKIEGO
10 dni temu
Reply to  RSHA

PiS-owskie ścierwa co by nie powiedzieć przerosły komunę, komuna im nie dorówna.

bloger
bloger
8 dni temu
Reply to  RSHA

po twoim wpisie mozna stwierdzićz całą odpowiedzialnością ,że jesteś przykładem przedstawiciela tego spoleczeństwa