Zebrali niebotyczną kwotę na leczenie Liama

Liam Tomaszewski.
Fot. Archiwum rodzinne

PODKARPACIE. Liam Tomaszewski ma niecałe 2 lata, a już musiał walczyć o życie. – Nasza historia jest podobna do historii innych dzieci z SMA. Liam urodził się jako zdrowe dziecko
– opowiadali pochodzący z Podkarpacia Piotr Tomaszewski i Katarzyna Popkiewicz. Obecnie mieszkają w Holandii, dokąd wyjechali do pracy. Tam na świat przyszedł Liam. – Niestety, nasz synek, zamiast rozwijać się jak zdrowe dzieci, cofał się w rozwoju. Nie miał siły ruszać rączkami i nóżkami – tak, jakby uchodziło z niego życie…
Rodzice dziecka rozpoczęli wędrówkę po lekarzach. W końcu usłyszeli diagnozę – SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Jedyną szansą dla chłopca jest terapia genowa. Polega na jednorazowym podaniu preparatu, który dostarcza kopię wadliwego genu odpowiadającego za pracę mięśni. To wystarczy, by raz na zawsze powstrzymać postęp choroby. Ale cena najdroższego leku świata to ponad 9 mln zł.
Tymczasem terapia jest możliwa tylko do momentu, kiedy dziecko waży 13,5 kg. Na zebranie niebotycznej sumy rodzice Liamka mieli więc kilka miesięcy. Na rzecz chłopca uruchomiono zbiórki w: Holandii, Anglii i Polsce; organizowano liczne wydarzenia.
Kilka dni temu stał się cud. „Nasza radość nie ma granic! Zgłosił się do nas Anonimowy Darczyńca z Holandii, który zdecydował się przekazać brakującą kwotę na leczenie Liamka! To oznacza, że możemy zakończyć zbiórkę, a nasz synek niebawem otrzyma terapię genową w walce z SMA!” – poinformowali rodzice chłopca, dziękując wszystkim, którzy włączyli się w pomoc.

wk

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
habeins
9 dni temu

Want and effortless approach to do Emini S&P trading? Google Emini S&P Trading Secret to learn more.