Zielone światło dla włączenia Racławówki Doły do Rzeszowa

Fot. UM Rzeszów

RZESZÓW. Od kilku miesięcy miasto Rzeszów zabiegało o włączenie do swych granic od stycznia 2022 r. Kielanówki i Racławówki Doły (gmina Boguchwała) oraz Malawy (gmina Krasne). W kwietniu wojewoda Ewa Leniart poinformowała, że pozytywną opinię w kontekście zmian granic stolicy regionu wyda tylko dla jednej miejscowości. – Po głębokim przeanalizowaniu sytuacji podjęłam decyzję, iż pozytywnie mogę zaopiniować wyłącznie wniosek dotyczący sołectwa Racławówka Doły. Sołectwo to jest powiązane funkcjonalnie z miastem Rzeszów. Część zabudowy sołectwa stanowi kontynuację dzisiejszego osiedla Zwięczyca. Co więcej, mieszkańcy Racławówki Doły korzystają z dostaw wodociągowych miasta Rzeszowa oraz oczyszczalni ścieków – tłumaczyła wówczas wojewoda.
Kontynuację deklaracji wojewody sprzed kilku miesięcy stanowi teraz niejako opublikowany projekt rozporządzenia Rady Ministrów dotyczący m.in. zmiany granic administracyjnych gmin i miast od stycznia 2022 r. Ujęto w dokumencie miasto Rzeszów, gdzie wyrażono zgodę na poszerzenie stolicy Podkarpacia o Racławówkę Doły. Rządzący negatywnie rozpatrzyli natomiast wniosek dotyczący włączenia w teren miasta Kielanówki oraz Malawy.
– Wnioskodawca wskazuje, że przedmiotowy teren (Racławówki Doły) przylega od wschodu do rzeszowskich osiedli Staroniwa i Zwięczyca, stanowiąc kontynuację ich zabudowy (…) – czytamy w projekcie rozporządzenia. Dzięki włączeniu sołectwa do granic Rzeszowa liczba ludności zwiększy się o 436 mieszkańców, a powierzchnia o 164 ha.

kl

4.9 37 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
23 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
baswind
10 dni temu

Want an easy way to earn money? Do a search for „Emini S&P Trading Secret.

Marek
Marek
11 dni temu

Nie ma się co dziwić że chcą do Rzeszowa. Droga z Kielanówki do Racławówki szkoły nie przypomina drogi. Nie wiadomo co to jest czy to droga czy to już polny trakt dla zwierząt. Takie dziury że o mało w Hondzie koła nie urwałem.

ROMAN
ROMAN
11 dni temu
Reply to  Marek

No Panie Marku jak widać to ma Pan średniowiecze to goń Pan tych magików niech chodź zaklajstrują na szybko te dziury.

Zoltan
Zoltan
11 dni temu

NIECHOBRZ – do Rzeszowa

hijena
hijena
11 dni temu
Reply to  Zoltan

Warszawa dzielnicą Rzeszowa

Roma
Roma
12 dni temu

Niedługo miasto Rzeszów będzie największym miastem na świecie i w końcu dobrnie do tych 200 tyś. :)

ROMAN
ROMAN
12 dni temu
Reply to  Roma

Określenie enigmatyczne no bo pod względem populacji to na pewno nie, pod względem powierzchni też nie –
No może pod względem tej rogacizny, warchlaków, kóz i baranów jak wszystko dookoła zostanie ” Dospawane” do ratusza no to tak! – racja

Jan Pakosławic Rzeszowski
Reply to  Roma

Wymieniam miasta w Polsce wg powierzchni malejąco po Rzeszów: 1. Warszawa 517km² 1,8mln mieszkańców (Mk) (1 ludnościowo) 2. Kraków 327km² 770 tys. Mk (2) 3. Szczecin 301 km² 398 tys. Mk (7) 4. Łódź 293km² 690 tys. Mk (3) 5. Wrocław 293km² 635 tys. Mk (4) 6. Zielona Góra 278km² 140 tys. Mk 7. Gdańsk 263km² 456 tys. Mk (6) 8. Poznań 262 km² 535 tys. Mk (5) 9. Świnoujście 202km² 41 tys. Mk 10. Dąbrowa Górnicza 188km² 129 tys. Mk 11. Bydgoszcz 176km² 357 tys. Mk (8) 12. Katowice 163km² 289 tys. Mk (11) 13. Częstochowa 160 km² 218… Czytaj więcej »

zaczernie kss
zaczernie kss
13 dni temu

a mafia vatowska z Zaczernia dalej na wolności

ROMAN
ROMAN
12 dni temu
Reply to  zaczernie kss

Jeszcze ich nie wyłapali?

hijena
hijena
13 dni temu

przybędzie nowych mieszczuchow z dowodami podbitymi cepami

Dzień dobry
Dzień dobry
13 dni temu
Reply to  hijena

O hijena ,a nie bloger?? ,co za kretyn omg!!!

hijena
hijena
12 dni temu
Reply to  Dzień dobry

widzisz jak to jest jak się rzuca cegłowkami w szkołę.Nic nie wchodzi ci do tego baraniego łba, a tak pani od polskiego walczyła zebyś pojął zdolność czytania ze zrozumieniem,nawet szczepienie wiedzy za pomocą linijki nie pomogło.Próbuj dalej na naukę nigdy nie jest za póżno.

ROMAN
ROMAN
12 dni temu
Reply to  hijena

Linijka to kochany mały pikuś zły sprzęt –
za to cyrkiel drewniany to był sprzęt stosowny używany przez jednego profesora w jednym liceum w latach 60- tych na lekcjach z matematyki.

Jak delikwent oberwał w łeb tak koło ucha to na kolejnej lekcji wzory matematyczne, regułki, inne wyliczenia bez tablic matematycznych recytował jak z nut :

O to był niezawodny instrument zmuszający komory mózgowe do pracy .

Oko
Oko
11 dni temu
Reply to  hijena

Przegrzało ci lepetyne w tym bloku na ul Broniewskiego?bidusiu?

hijena
hijena
11 dni temu
Reply to  Oko

a co mendrcze* masz do powiedzenia na temat przyłączenia kolejnych wioch do miasta? To jest temat artykułu,podpowiadam ci tak na wszelki wypadek

Oko
Oko
10 dni temu
Reply to  hijena

Jak zwykle ….a co masz do powiedzenia??
Pusty przegrzany łeb masz ,na klimatyzacje w bloku nie stać??

Last edited 10 dni temu by Oko
ROMAN
ROMAN
13 dni temu
Reply to  hijena

No to – to wiadomo a co :
z rogacizną, kurami, kaczkami, psami i kotami , a z kozami, baranami i indykami.

A ile będzie krów i koni a najważniejsze czy tam mają park, prawdziwy park bo jak nie to potrzebne nasadzenia, nasadzenia bo ma być zielono ekologicznie
– a czym palą w piecach co?
Czy ich podepną do elektrociepłowni co?

Zoltan
Zoltan
11 dni temu
Reply to  hijena

A mógłbyś pokazać swój dowód jak taki wygląda?

hijena
hijena
11 dni temu
Reply to  Zoltan

mondralo*,o wieśniactwie nie świadczy wpis w dowodzie ,to sposób bycia

Wpamix
Wpamix
14 dni temu

Raclawowka Doły to niby część Zwięczycy ale Kielanowka to nie 😂😂😂 to chyba pani Lenart nigdy tam nie była. Wiche jak Malawa włączać do miasta to głupota ale Raclawowka Doły bez Kielanowki to bezsens wystarczy spojrzeć na mape

Jan Pakosławic Rzeszowski
Reply to  Wpamix

Prezydent Fijołek powinien się spotkać z mieszkańcami Kielanówki, którzy podpisali petycję o przyłączenie do Rzeszowa i lobbować teraz, na dniach w Warszawie za przyłączeniem obu wymienionych w artykule miejscowości z gminy Boguchwała (decyzja Rządu RP już 27 lipca) tym bardziej, że w swojej opinii sama wojewoda wymienia argumenty za przyłączeniem kielanówki i przyznaje, że przyłączenie również tego sołectwa nie spowodowałaby większego ani trwałego pogorszenia kondycji finansowej gminy Boguchwała.

ROMAN
ROMAN
13 dni temu
Reply to  Wpamix

No w tym Urzędzie to mają chyba mapę ale taką ślepą – taką miałem w szkole średniej w latach 60-tych
trza było rysować jak Ganges płynie, gdzie jest Kalkuta albo jak Nil płynie albo gdzie stolicą Górnej Wolty.
No to jak mają taką mapę no to fakt kto to wie gdzie jest Kielanówka czy Malawa: O!