Zniszczyli dom kandydatce na burmistrza Brzozowa!

Nieznani jak dotąd sprawcy zniszczyli dom będący własnością Małgorzaty Chmiel, ubiegającej się o el burmistrza Brzozowa

BRZOZÓW. Trzy tygodnie przed wyborami samorządowymi… W nocy z piątku na sobotę (29/30 ub.m.) nieznani jak dotąd sprawcy zniszczyli elewację domu, będącego własnością Małgorzaty Chmiel, ubiegającej się o el burmistrza Brzozowa. – Stało się to po tym, jak komitet wystawił moją kandydaturę na ten urząd, dlatego jestem niemal pewna, że ten incydent ma związek z moim startem w wyborach. Czuję się zastraszana. Boję się o bezpieczeństwo swoje i moich bliskich – mówi załamana. Policja wciąż szuka sprawców.

Pani Małgorzata startuje w wyborach z listy PSL. – W poniedziałek (25 października) moja kandydatura została oficjalnie zgłoszona, a kilka dni później ktoś pod osłoną nocy sprayem namalował napisy na elewacji należącego do mnie budynku mieszkalnego znajdującego się w centrum miasta na rogu ulic Pocztowej i Kraszewskiego – opisuje Chmiel.

W owym domu na parterze znajduje się galeria rękodzieła artystycznego, na pierwszym mieszka p. Małgorzata ze schorowanymi rodzicami, a drugie piętro jest niezamieszkałe. – Elewacja budynku została gruntownie wyremontowana, jednak jak się dowiedziałam na pieniądze z ubezpieczenia nie mam nawet co liczyć. Najgorsze jest to, że przez ten incydent nie mogę jeść, ani spać – mówi.

– Mam wrażenie, że jacyś ludzie poprzez takie działania chcą mnie zastraszyć, stłamsić – mówi pani Małgorzata. – Męża nie ma, bo przebywa za granicą z jednym synem, a drugi syn wyjechał na studia do innego miasta Zgłosiłam sprawę na policji, jednak cały czas boje się, że coś złego może spotkać mnie lub moich rodziców – dodaje.

Policja bada sprawę

– Otrzymaliśmy zgłoszenie o zniszczeniu elewacji budynku mieszkaniowo-usługowego. Poszkodowana straty wyceniła na ok. 2 tys. zł – informuje asp. Joanna Kędra – Ohar, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Brzozowie. – Policjanci byli na miejscu zdarzenia, przeprowadzili oględziny, a aktualnie trwa postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. – Czy ten akt wandalizmu może mieć związek z wyborami? – pytamy. – Jest za wcześnie, by wysuwać jakieś kategoryczne wnioski. Sprawdzamy każdą wersję – mówi rzeczniczka. Sprawcy, bądź sprawcom zniszczenia cudzego mienia grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ireska
Ireska
8 lat temu

Za czyn wandalizmu grozi wg,prawa od 3 miesiecy do pieciu lat.Ide o zaklad ze skonczy sie na trzech miesiacach w zawieszeniu…………..jesli znajda wandala.