Zwycięski powrót

PLH. Po zaciętym meczu z niżej notowanym rywalem, sanoczanie wygrali pierwszy tegoroczny mecz

Zwycięski powrót do ligowej rywalizacji zaliczyli we wtorek hokeiści Ciarko KH Sanok. Nasz zespół, opromieniony niedawnym zdobyciem Puchar Polski został owacyjnie powitany przez swoich kibiców w Arenie Sanok, a następnie nie bez problemów pokonał KTH Krynicę.

Po wyrównanym początku meczu, coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Jednak dopiero w 13. min Elżbieciak skapitulował po strzale Krystiana Dziubińskiego. Bramkarz KTH wprawdzie obronił pierwszy strzał Malasińskiego, ale wobec dobitki jego kolegi był już bezradny. Niespełna 4 minuty później miejscowi cieszyli się ze zdobycie drugiego gola. W roli głównej ponownie wystąpił Dziubiński, który wykończył akcję Mermera. Dobre humory miejscowym jeszcze przed końcem pierwszej tercji popsuł nieco Horny, który po wygraniu przez KTH wznowienia, uderzył z dystansu nie do obrony.

Druga odsłona zaczęła się nie po myśli sanoczan, którzy w 24. min stracili kolejną bramkę. Zasłonięty Plaskiewicz nie był wstanie skutecznie interweniować po strzale z 5 metrów Buczka. Sanoczanie potrzebowali chwili czasu, aby otrząsnąć się po drugim otrzymanym ciosie. Miejscowi odzyskali prowadzenie w 31. min, kiedy to Gruszka nie zmarnował sytuacji sam na sam. Chwilę później gospodarze cieszyli się z czwartego trafienia. Tym razem Milan znalazł się w odpowiednim miejscu i skutecznie dobił uderzenie Mermera. Gospodarze zaliczyli jeszcze jedno trafienie, ale zdaniem sędziego miało ono miejsce już po końcowej syrenie.

CIARKO KH SANOK – KTH KRYNICA 4-3 (2-1, 2-1, 0-1)

1-0 Dziubiński (13.), 2-0 Dziubiński (17.), 2-1 Horny (20.), 2-2 Bucek (24.), 3-2 Gruszka (32.), 4-2 Milan (35.), 4-3 Dubel (41.).

CIARKO: Plaskiewicz – Ivicic, Kubat, Radwański, Zapała, Vozdecky – Suur, Rąpała, Dziubiński, Gruszka, Malasiński – Gurican, Owczarek, Słowakiewicz, Milan, Mermer – Koseda, Biały, Poziomkowski, Strzyżowski, Wilusz
KTH: Elżbieciak – Ovsak, Kasperczyk, Horny, Dubel, Bucek – Kozak, Strach, Brocławik, Kostecki, Zabawa – Kurz, Kruczek, Cieślicki, Bryja, Myjak – Dudzik, Zieliński.

Sędziował Zbigniew Wolas. Kary: 8 i 10 min. Widzów 2500.

mj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments