Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 marca 2024

19-latek oszukał kilkaset osób na OLX. Zatrzymali go policjanci z Ropczyc

Oszusta z województwa lubuskiego zatrzymali policjanci z Ropczyc. (Fot. archiwum policji)

Policjanci z Ropczyc zatrzymali 19-latka, który na portalu OLX wystawiał fikcyjne aukcje internetowe. Oszust oferował tam sprzęt elektroniczny i AGD, którego nie było. Mundurowi apelują do mieszkańców o zdrowy rozsądek podczas dokonywania zakupów w sieci.

Postępowanie w sprawie 19-latka ropczyccy kryminalni rozpoczęli miesiąc temu (8 listopada). Wtedy to wpłynęło do nich zawiadomienie o oszustwie przy sprzedaży laptopa za ok. 3000 zł. Działania te pozwoliły na ustalenie, że sprawca posługiwał się kilkunastoma numerami abonenckimi. Były one zarejestrowane na niego i innych osób. To miało pomóc w ukryciu tożsamości oszusta. W ten sposób wystawiał on fikcyjne aukcje internetowe na portalu OLX, w których oferował sprzęt elektroniczny oraz AGD, których nie miał.

Sprawcą okazał się 19-letni mieszkaniec Świebodzina w województwie lubuskim. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci z Ropczyc znaleźli kilkadziesiąt kart SIM, telefony oraz laptop, za pomocą którego dokonywano oszustw. Mężczyźnie, który został objęty dozorem policyjnym, grozi kara do 8 lat więzienia. Dochodzenie w tej sprawie nadal jest w toku i pozostaje pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ropczycach.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin