Końcem kwietnia, spotkały się położne z całej Polski. Wszystkie, które głosami matek, pacjentek i ich rodzin znalazły się w gronie położnych wyróżnionych i nagrodzonych w 9. oraz 10. edycji konkursu „Położna na Medal”. Wśród nich była położna z Jasła.
W wydarzeniu uczestniczyło ponad 200 gości, a w wśród nich położna, Anna Falkowska-Bors. Na położną z Jasła, która może się pochwalić 19-letnim doświadczeniem zawodowym, głos oddało w ubiegłym roku ponad 1,2 tys. osób. Drugie i trzecie miejsce przypadło odpowiednio Elżbiecie Osińskiej z Polkowic i Barbarze Krasnodębskiej z Wejherowa. W sumie do ubiegłorocznej edycji zostało zgłoszonych 512 położnych z całej Polski, na które oddano ponad 7,3 tys. głosów.
Powód do dumy
Najlepsza położna w kraju w 2023 roku zaznacza, że otrzymanie wyróżnienie to nie tylko powód do szczęścia i dumy. To również dodatkowa motywacja do dalszego rozwoju zawodowego. Zajęcie zaszczytnego 1. miejsca otwiera przed nią szansę na większą widoczność i dotarcie do szerszego grona kobiet w różnym wieku.
– Praca jako położna to dla mnie nie tylko obowiązek, ale również prawdziwa przyjemność. Nie wyobrażam sobie siebie w innym zawodzie – mówiła Anna Falkowska-Bors.
Podczas uroczystości laureatki z poszczególnych województwa odebrały nagrody, dyplomy i pamiątkowe medale. Ze sceny gratulowały im: prof. UM dr hab. Beata Pięta (prezes Polskiego Towarzystwa Położnych), Anna Janik, (wiceprezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych), prof. UM, dr hab. Grażyna Iwanowicz-Palus (konsultant krajowy ds. Pielęgniarstwa Ginekologicznego i Położniczego), Anna Osińska (dyrektor Polskiego Centrum Edukacji), Joanna Pietrusiewicz (prezes Fundacji Rodzić po Ludzku) oraz Katarzyna Pytlarz-Szpaczek (członkini zarządu Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni).
Kolejna edycja wystartowała
11. edycja konkursu i kampanii „Położna na Medal” wystartowała 1 kwietnia. Nominacje położnych można zgłaszać do końca września pod linkiem https://poloznanamedal.info/zglos
Głosowanie na położne potrwa do końca roku.