REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 18 lipca 2024

Chciał przemycić hormony w bagażach. Został zatrzymany w Krościenku

Preparat, który próbował przemycić mężczyzna, stosowany jest na przyśpieszenie przyrostu masy mięśniowej. (Fot. KAS)

Funkcjonariusze Oddziału Celnego z Krościenka udaremnili przemyt sterydów przez polsko-ukraińską granicę. W bagażu jednego z kierowców znaleźli 400 ampułek. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.

Celnicy sprawdzający podróżnych na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Krościenku, do szczegółowej rewizji skierowali m.in. samochód na holenderskich numerach rejestracyjnych. Jak się okazało, kierował nim 43-letni obywatel Polski.

Podczas kontroli, funkcjonariusze w znajdujących się w samochodzie bagażach, wykryli blisko 400 ampułek zawierających testosteron. Preparat, który próbował przemycić mężczyzna, stosowany jest na przyśpieszenie przyrostu masy mięśniowej.

– Przeciwko podejrzanemu o przemyt kierowcy wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Dalsze czynności prowadzi Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu – informuje podkom. Edyta Chabowska, rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Co celnicy znajdują w bagażach?

W 2023 roku funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu zatrzymali ponad 72 tys. sztuk nielegalnych farmaceutyków. W bagażach i pojazdach znajdowali m.in. środki na potencję, sterydy, preparaty zawierające kwas hialuronowy czy toksynę botulinową.

– Wśród zatrzymanych farmaceutyków były także preparaty zawierające wyciąg z chronionych gatunków zagrożonych wyginięciem – dodaje podkom. Chabowska.

Zatrzymany mężczyzna odpowie za przestępstwo z ustawy o prawie farmaceutycznym. Za wprowadzanie do obrotu lub przechowywanie w celu wprowadzenia do obrotu produktów leczniczych, nie posiadając do tego pozwolenia grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

W bagażach znajdowało się blisko 400 ampułek zawierających testosteron – zdjęcia na mailu. (Fot. KAS)

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin