REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 29 czerwca 2024

IV Festiwal Kultury Lasowiackiej już w lipcu na Podkarpaciu (NASZ PATRONAT)

Fot. Mat. prasowe

Festiwal Kultury Lasowiackiej będzie gościł w województwie podkarpackim przez cały lipiec. Festiwalowe wydarzenia zaplanowano od 6 do 28 lipca w 11 miejscowościach województwa podkarpackiego.

Program festiwalowy wypełnia cztery kolejne weekendy. Nie zabraknie radosnej muzyki i śpiewu, pokazów tradycyjnego rzemiosła i smakowania regionalnej kuchni. Przypomniani zostaną wyjątkowi ludowi artyści, a inspiracjami lasowiacką kulturą pochwalą się także współcześni twórcy. Festiwal rozpocznie się 6 lipca w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, z inauguracyjną Mszą Św. Lasowiacką w zabytkowym Kościele Świętego Marka. Wielki finał festiwalu zaplanowano 28 lipca w Stalowej Woli na rozwadowskim rynku.

IV Festiwal Kultury Lasowiackiej służy popularyzacji dziedzictwa Lasowiaków, a wydarzenia festiwalowe realizowane są w północnej części województwa podkarpackiego, objętej wpływami tej grupy etnograficznej. W przygotowanie wydarzenia zaangażowane są instytucje kultury Województwa Podkarpackiego: Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, który we współpracy z operatorami przygotował program festiwalu, zajmuje się jego promocją i koordynacją wydarzeń festiwalowych, oraz Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, w którym odbędzie się inauguracja festiwalu.

We współpracy z Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie IV Festiwal Kultury Lasowiackiej przygotowują następujący operatorzy:

  1. Tarnobrzeski Dom Kultury w Tarnobrzegu,
  2. Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie,
  3. Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach,
  4. Ośrodku Kultury w Grodzisku Dolnym,
  5. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim,
  6. Miejski Ośrodek Kultury w Rudniku nad Sanem,
  7. Muzeum Ziemi Leżajskiej,
  8. Gminne Centrum Kultury w Ulanowie,
  9. Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej,
  10. Ośrodek Garncarski MEDYNIA w Medyni Głogowskiej,
  11. Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli.

Wśród wydarzeń festiwalowych są prezentacje: tradycyjnego tańca i muzyki lasowiackiej, pieśni lasowiackiej, obrzędowości, kuchni i rzemiosła Lasowiaków. Przewidziano atrakcje dla dzieci i dorosłych w formie zabaw, konkursów, stoisk z prezentacjami lokalnych wytwórców. Wieczorem królować będzie zaś muzyka – koncerty kapel i zespołów, potańcówki na drewnianej podłodze.

W każdej z festiwalowych miejscowości położono nacisk na różne akcenty bogatej lasowiackiej kultury.

6 lipca w Kolbuszowej otwarcie festiwalu

Otwarcie IV Festiwalu Kultury Lasowiackiej 6 lipca w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej uświetni Msza Św. Lasowiacka, która odprawiona zostanie o godzinie 15.00 w Kościele Świętego Marka na terenie Skansenu w Kolbuszowej, a uroczysta inauguracja Festiwalu będzie miała miejsce na scenie o godzinie 16:30. Program w Parku Etnograficznym Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej ma ścisły związek ze świętem Matki Boskiej Jagodnej (2 lipca), tj. z bogactwami lasu, puszczy, które stanowiły od wieków podstawę życia i gospodarowania Lasowiaków, oraz świętem Jana Gwalberta (12 lipca), patrona leśników. Pokazy rzemieślników, artystów ludowych, prac związanych z bartnictwem i gospodarką leśną, łowiectwem oraz sokolnictwem, wystawa o dziedzictwie kulturowym Lasowiaków pt. „Magierka na głowie, kalyta u pasa” będzie można w Kolbuszowej oglądać już od godz. 11, a ich współorganizatorem są nadleśnictwa z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Wyjątkowych wydarzeń nie zabraknie podczas kolejnych festiwalowych weekendów. Przeprowadzone zostaną konkursy, a na scenie zmierzą się ci, którzy najwierniej potrafią odtworzyć lasowiackie dziedzictwo Na przegląd gawędy lasowiackiej zaprasza Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej, na przegląd pieśni lasowiackiej – Ośrodek Kultury w Grodzisku Dolnym, a na konkurs kulinarny i gotowanie z mistrzem na zamku – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim.

W Tarnobrzegu przypomniana zostanie postać Marii Kozłowej, twórczyni ludowej niezwykle ważnej dla kultury lasowiackiej. Zaplanowano wystawę wycinanek jej autorstwa, a także prac artystycznych Renaty Sendrowicz oraz projektów ubrań i dodatków Justyny Wesołowskiej. Odbędzie się również pokaz archiwalnych filmów „Ludzie z martwych pól” oraz „Czary, mary i uroki”.

W pobliskich Gorzycach, gdzie organizatorzy chcą przybliżyć pieśni i piosenki stworzone i wykonywane przez Lasowiaków, wydana zostanie płyta, na której utrwalone zostaną efekty pracy warsztatowej członków kapeli Ludowej GOK Gorzyce. Kulminacyjnym momentem będzie koncert, podczas którego dzieci i młodzież zaprezentują przygotowane przez siebie utwory.

Rudnik nad Sanem, stolica polskiego wikliniarstwa, dla festiwalowych gości organizuje m.in. warsztaty wikliniarskie, pokazy tradycyjnego wyplatania koszy i prezentacje wiklinowych strojów. Dzięki wystawie fotografii Jarosława Mazura będzie można „powędrować” do Sandomierskiej Puszczy, a wieczorem zasłuchać się podczas koncertu Somethingski Trio – „Projekt Puszcza”.

Zabawka leżajska – symbol lasowiackiej tradycji jest głównym motywem festiwalowego programu przygotowanego przez Muzeum Ziemi Leżajskiej. Na co dzień podziwiać tu można unikatową ekspozycję etnograficzno-zabawkarską, a w czasie festiwalu wziąć udział także w warsztatach plastycznych, czy pokazie wyrobu tradycyjnych zabawek przez Jan Dudziaka. Jeśli ktoś jest natomiast ciekaw, jak budowano flisackie tratwy, niech koniecznie wybierze się do Ulanowa, gdzie czekają m.in. warsztaty szkutnictwa i rękodzieła, a także spływy galarami z flisacką pogawędą.

W Ośrodku Garncarskim MEDYNIA w Medyni Głogowskiej goście festiwalu również będą mogli zmierzyć się z tradycyjnym rzemiosłem w wiosce garncarskiej. Wiodącą rolę w opowieściach podczas zwiedzania ośrodka odegrają dwie postaci niepokornych twórców z Medyni: garncarza Stefana Głowiaka i muzykanta Juliana Bojdy. Podczas warsztatów, pokazów, projekcji filmów i tańców mieszkańcy i turyści poznają codzienne czynności związane z pracą w gospodarstwie
i w rzemiośle, ale także elementy zabawy i tańca, spotkań sąsiedzkich, czy zwyczaje związane z przygotowaniem się do świąt religijnych.

Wielki finał na rozwadowskim rynku w Stalowej Woli

IV Festiwalu Kultury Lasowiackiej będzie miał swój wielki finał na zabytkowym rozwadowskim rynku w Stalowej Woli. Ubarwią go stoiska wystawców rzemiosła i sztuki, wręczone zostaną nagrody dla zwycięzców w konkursach organizowanych w ramach festiwalu, a wszystko to wydarzy się przy akompaniamencie lasowiackich melodii.

Informacje na temat IV Festiwalu Kultury Lasowiackiej znajdują się na stronach: lasowiacki.pl wdk.kulturapodkarpacka.pl, media społecznościowe Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, a także na stronach Partnerów oraz Patronów Festiwalu.

Wydarzenie będzie promowane i relacjonowane w TVP3 Rzeszów. We współpracy z Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie i Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej w ramach projektu „Poznaj Podkarpackie – IV Festiwal Kultury Lasowiackiej” telewizja wyemituje odcinki przybliżające kulturę Lasowiaków. Zaplanowano także promocję w stacjach radiowych (Polskie Radio Rzeszów, Radio VIA, Radio Leliwa), w pojazdach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej i autobusach MPK. Przy drogach pojawią się billboardy zapowiadające festiwal.

IV Festiwal Kultury Lasowiackiej znajduje się na liście przedsięwzięć służących popularyzacji dziedzictwa Lasowiaków zawartych w Programie wsparcia i promocji kultury lasowiackiej przez Samorząd Województwa Podkarpackiego na lata 2022-2027 i jest finansowany z budżetu Województwa Podkarpackiego. Pierwsza edycja Festiwalu Kultury Lasowiackiej odbyła się w 2021 r., a w kolejnych latach jest on kontynuowany z udziałem lokalnych podmiotów, które na co dzień podejmują szereg działań i inicjują przedsięwzięcia służące ocaleniu kultury Lasowiaków.

Głównym celem zadania jest wsparcie ochrony dziedzictwa kulturowego Lasowiaków, wzmocnienie poczucia tożsamości i identyfikacji oraz wykorzystanie kultury lasowiackiej do rozwoju kulturalnego, turystycznego oraz gospodarczego, które sprzyjają budowaniu wysokiej marki Województwa Podkarpackiego.

Szczegółowy program wydarzeń festiwalowych

Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej (współorganizator – Nadleśnictwa z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie)

Inauguracja IV Festiwal Kultury Lasowiackiej – Las – ojciec nasz…

6 lipca, godz. 11-21.30 Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej

11:00 – 17:00, sektor wstępny, lasowiacki i leśnictwo

Pokazy rzemieślników, artystów ludowych, prac związanych z bartnictwem i gospodarką leśną, łowiectwem oraz sokolnictwem, wystawa o dziedzictwie kulturowym Lasowiaków pt. „Magierka na głowie, kalyta u pasa”

14:00 – 14:45, scena w sektorze wstępnym

Występy kapel lasowiackich, pokaz wabienia zwierzyny

14:45 – 16:30, sektor wstępny i lasowiacki

Przejście spod sceny do kościoła z Rzochowa

Uroczysta msza święta na rozpoczęcie Festiwalu

Przejście z kościoła do sektora wstępnego

16:30 – 17:15, scena w sektorze wstępnym

Uroczyste otwarcie IV Festiwalu Kultury Lasowiackiej

17:15 – 18:30, sektor wstępny

Koncert muzyki leśnej

Widowiska, pokaz tańców lasowiackich (w tym zabaw dziecięcych)

18:30 – 19:30, sektor wstępny

Warsztaty taneczne

19:30 – 21:30, sektor wstępny

Potańcówka

Tarnobrzeski Dom Kultury w Tarnobrzegu

Maria Kozłowa. Lasowiaczka

10 lipca

godz. 10:00, Tarnobrzeski Dom Kultury

Warsztaty wycinanki lasowiackiej

11 lipca

godz. 18:00, Galeria Tarnobrzeskiego Domu Kultury

Wernisaż wystawy wycinanek Marii Kozłowej, prac artystycznych Renaty Sendrowicz oraz projektów ubrań i dodatków Justyny Wesołowskiej (ekspozycja będzie dostępna do końca sierpnia)

25 lipca

godz. 18:00, Tarnobrzeski Dom Kultury

Pokaz filmów „Ludzie z martwych pól” oraz „Czary, mary i uroki”

Spotkanie z twórcami

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie

Żniwa jakich już nie ma

11 lipca

godz. 10:00, Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie

Warsztaty międzypokoleniowe z robienia bukietów żniwnych

12 lipca

godz. 10:00, Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie

Warsztaty dla dzieci i młodzieży z wykonywania ozdób ze słomy

13 lipca

godz. 18:00, plac Centrum Kultury Lasowiackiej w Cyganach

Widowisko w wykonaniu Zespołu Obrzędowego ,,Cyganianki” pt. „Żniwa u Lasowiaków”

godz. 19:00, plac Centrum Kultury Lasowiackiej w Cyganach

Konkurs „Ubijanie masła” dla Pań z Kół Gospodyń Wiejskich

godz. 20:00, plac Centrum Kultury Lasowiackiej w Cyganach

Potańcówka na dechach, pod chmurką

14 lipca

godz. 17:00, Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie

Koncert pn. „Oj nie widać, oj nie słychać”

15 lipca – 20 lipca, SOK w Nowej Dębie, CKL w Cyganach

Wystawa fotograficzna z realizacji IV FKL w Nowej Dębie „Żniwa jakich już nie ma”

Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach

Festiwal Kultury Lasowiackiej – Dzieci śpiewają piosenki swoich ojców

13 lipca

godz. 17:00 – 18:30, Środowiskowy Dom Kultury w Gorzycach

Koncert piosenek pod hasłem „Dzieci śpiewają piosenki swoich ojców”

Prezentacja książki autorstwa Doroty Kozioł poświęconej Marii Kozłowej

Ośrodek Kultury w Grodzisku Dolnym

II Przegląd Pieśni Lasowiackich w Grodzisku Miasteczku

14 lipca

godz. 15:00 – 18:00, park przy Ośrodku Kultury

Przesłuchania konkursowe

godz. 18:00 – 19:00, park przy Ośrodku Kultury

Występy zaproszonych zespołów i ogłoszenie wyników konkursu

godz. 15:00 – 19:00, park przy Ośrodku Kultury

Pokaz robienia drewnianych zabawek

Stoiska z rzemiosłem

godz. 19:00 – 22:00, park przy Ośrodku Kultury

Potańcówka

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim

Lasowiacka kuchnia w Zamku w Baranowie Sandomierskim

12 lipca

godz. 12:00, Zamek w Baranowie Sandomierskim

Otwarcie Festiwalu, przedstawienie programu i uczestników

godz. 14:00, Zamek w Baranowie Sandomierskim

Prezentacja stoisk wystawców połączona z degustacją produktów kuchni lasowiackiej

godz. 14:30, Zamek w Baranowie Sandomierskim

Gotowanie na żywo z mistrzem kuchni

godz. 15:30, Zamek w Baranowie Sandomierskim

Otwarty konkurs kulinarny dla dzieci

godz. 16:00, Zamek w Baranowie Sandomierskim

Konkurs kulinarny z motywem kuchni lasowiackiej

godz. 17:20, Zamek w Baranowie Sandomierskim

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród

godz. 17:30 – 19:00, Zamek w Baranowie Sandomierskim

Muzyka ludowa – występy artystyczne

Miejski Ośrodek Kultury w Rudniku nad Sanem

Rudnik nad Sanem w lasowiackim kręgu

20 lipca

godz. 14:00 – 18:00, Rynek miejski

Warsztaty: wikliniarskie, wycinanki lasowiackiej, bibułkarskie

Pokaz tradycyjnego wyplatania koszy

Prezentacja wiklinowych strojów

Prezentacja stoisk z:

– wyrobami kół gospodyń wiejskich,

– miodem i wyrobami pszczelarskimi,

– malarstwem i rękodziełem

Wystawa fotografii Jarosława Mazura „Po Sandomierskiej Puszczy”

godz. 14:30 – 15:00, Rynek miejski

Występ Kapeli Ludowej „Łęgowianie”

godz. 15:00 – 16:00, Rynek miejski

Występ Zespołu Pieśni i Tańca „Zagrodzianie”

godz. 16:30 – 17:00, Rynek miejski

Pokaz pieczenia chleba w wykonaniu Zespołu Obrzędowego z Sierakowa

godz. 17:00 – 18:00, Rynek miejski

Koncert zespołu SOMETHINGSKI TRIO – „Projekt Puszcza”

Muzeum Ziemi Leżajskiej

Zabawka leżajska symbolem lasowiackiej tradycji

21 lipca

godz. 15:00 – 19:00, Muzeum Ziemi Leżajskiej

Zwiedzanie ekspozycji etnograficzno – zabawkarskiej

godz. 15:00 – 19:00, dziedziniec Muzeum/sala konferencyjna

Warsztaty plastyczne oraz tematyczne pt.:

– „Kurki dziobiące”,

– „Lasowiacki wianek bibułkowy”,

– „Woskowe cuda”,

– „Kubek z lasowiackim motywem”,

– „Zagroda mleczna”,

– „Od ziarenka do bochenka”,

– „U pszczelarza”.

– „Drewniany Świat” – pokaz wyrobu tradycyjnych zabawek przez Jan Dudziaka

godz. 16:00, scena na dziedzińcu Muzeum

Uroczyste otwarcie Festiwalu

godz. 16:15, scena na dziedzińcu Muzeum

Wykład nt. kultury Lasowiaków

godz. 16:45, scena na dziedzińcu Muzeum

Występy artystyczne w wykonaniu Kół Gospodyń Wiejskich

godz. 17:15, scena na dziedzińcu Muzeum

Występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Leżajsku

godz. 17:45, scena na dziedzińcu Muzeum

Występ Zespołu Pieśni i Tańca „San” działającego w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku

Gminne Centrum Kultury w Ulanowie

Tradycje Wodą Niesione. Ahoj Flisacy!

24 czerwca do 30 lipca, teren całej Gminy Ulanów

III edycja pleneru malarskiego i wystawa poplenerowa „W widłach Sanu i Tanwi”

7 lipca

Muzeum Flisactwa Polskiego w Ulanowie

Otwarcie wystawy plenerowej

21 lipca

godz. 13:00 – 18:00, Muzeum Flisactwa Polskiego w Ulanowie

Dzień z przewodnikiem

godz. 17:00, tratwa przy Muzeum Rzeźby Andrzeja Pityńskiego

Spektakl teatralny „Frycowy pacierz”

Występ Chóru Ulanów i Kapeli Flisackiej

godz. 17:00, okolice Muzeum Rzeźby Andrzeja Pityńskiego

Etno-atrakcje dla najmłodszych w zagrodzie lasowiackiej

Pokaz mody lasowiackiej

Warsztaty szkutnictwa i rękodzieła

godz. 18:00, droga rzeczna na Sanie

Spływ galarami z flisacką pogawędą

godz. 18:30, tratwa przy Muzeum Rzeźby Andrzeja Pityńskiego

Biesiada flisacka przy muzyce Kapeli Brodów

Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej

Druszlak – II Jarmark Puszczańskiej Godki

21 lipca

godz. 14:00, Bulwary nad Nilem – scena plenerowa

Uroczyste rozpoczęcie imprezy

godz. 14:00 – 20:00, Bulwary nad Nilem – zadaszone stoiska

Targi autentycznego ludowego rzemiosła i rękodzieła

godz. 14:15 – 19:00, Bulwary nad Nilem – zadaszone stoiska

Konkursy Puszczańskiej Godki dla zespołów, solistów i grup folklorystycznych w tym:

– „Przaśne okraszone godką” – konkurs multimedialny dla dzieci i młodzieży szkolnej

– „Godanie po puszczy” – konkurs gwary dla grup i solistów

– „Pienia po puszczy” – konkurs śpiewaczy dla zespołów i solistów

– „Rapuj po lasowiacku” – projekcje nagrodzonych klipów

godz. 15:00 – 19:00, Bulwary nad Nilem – zadaszone stoiska

Konkursy i warsztaty dla publiczności „Godoj i maluj po Lasowiacku”

Warsztaty z lasowiackiej malowanki i gwary z udziałem Zespołu Ludowego „Górniacy”

godz. 19:30, Bulwary nad Nilem – scena plenerowa

Ogłoszenie wyników konkursów Puszczańskiej Godki

godz. 20:00 – 23:00, Bulwary nad Nilem – zadaszone stoiska

Klepisko – folkowo-ludowy maraton muzyczno-taneczny z przyśpiewkami

Ośrodek Garncarski MEDYNIA w Medyni Głogowskiej

O garncarzach i muzykantach z Medyni

25-26 lipca

godz. 10:00 – 15:00, Ośrodek Garncarski MEDYNIA

Dwudniowe warsztaty garncarskie

27 lipca

godz. 16:00 – 20:00, Ośrodek Garncarski MEDYNIA – budynki pracowni, dziedziniec

Warsztaty z toczenia naczyń na kole, wykonywania tradycyjnych gwizdków, haftu, tkactwa, układania tradycyjnych ziół i kwiatów

godz. 16:00 – 19:00, Ośrodek Garncarski MEDYNIA – drewniane chaty, dziedziniec

Prezentacja tradycyjnych lasowiackich zajęć tj. mielenia ziaren w żarnach, wyplatanie koszy z wikliny i wykonywania drewnianych zabawek

godz. 16:00 – 21:00, Ośrodek Garncarski MEDYNIA – Galeria Rzeźby Władysławy Prucnal, Kościół w Medyni Głogowskiej

Zwiedzanie z przewodnikiem miejsc związanych z garncarskimi tradycjami Medyni

godz. 16:00 – 21:00, Ośrodek Garncarski MEDYNIA – budynek ekspozycyjny

Projekcja archiwalnego filmu z 1949 r. pt. „Ośrodek garncarski w Medyni Głogowskiej i Zalesiu” Wspomnienia mieszkańców w projektach dźwiękowych

godz. 16:00 – 18:00, Ośrodek Garncarski MEDYNIA – dziedziniec

Prezentacje pieczenia potraw w glinianych naczyniach

godz. 16:00 – 19:00, Ośrodek Garncarski MEDYNIA – budynek ekspozycyjny

Prezentacja warsztatu malarskiego Janiny Jurek – pejzaże i sceny rodzajowe dawnej wsi lasowiakiej

godz. 16:00 – 20:00, Ośrodek Garncarski MEDYNIA – drewniana chata

Kiermasz rzemiosła i rękodzieła artystycznego: ceramika, hafty, gobeliny, koronka, wiklina

godz. 16:00 – 21:00, Ośrodek Garncarski MEDYNIA – dziedziniec

Wystawa „Pieśń o dawnej Medyni” – archiwalne zdjęcia i przedmioty z terenu Medyni

godz. 16:00-18:00, Online

Konkurs dla internautów

godz. 16:00, Ośrodek Garncarski MEDYNIA – dziedziniec

Koncert Kapeli Ludowej Darka Kosaka z utworami Kapeli Juliana Bojdy

godz. 16:15, Ośrodek Garncarski MEDYNIA – dziedziniec

Oficjalne otwarcie imprezy

godz. 16:30, Ośrodek Garncarski MEDYNIA – dziedziniec

Koncert dziecięcego zespołu wokalno – instrumentalnego MEDYNKA

godz. 16:50, Ośrodek Garncarski MEDYNIA – dziedziniec

Nauka lasowiackich tańców pn. „Cebula z Kapelą Darka Kosaka”

godz. 17:10, Ośrodek Garncarski MEDYNIA – dziedziniec

Wazanki, kogutki i paradne miski – handel obwoźny w wykonaniu aktorów Teatru Psotniki

godz. 17:30, Ośrodek Garncarski MEDYNIA – dziedziniec

Nauka lasowiackich tańców pn. „Tremelka z Kapelą Darka Kosaka”

godz. 18:10 – 22:00, Ośrodek Garncarski MEDYNIA – dziedziniec

Potańcówka na podłodze

Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli

Finał IV Festiwalu Kultury Lasowiackiej

15 – 27 lipca, Campus Naukowego Zawrotu Głowy w Stalowej Woli

„LEGOLas – Lasowiackie technologie w konstrukcjach LEGO” – warsztaty

28 lipca

godz. 13:00 – Kościół św. Floriana

Lasowiacka Msza Święta

godz. 14:00 – 20:00, Rynek w Rozwadowie

Wystawa „LEGOLas – Lasowiackie technologie w konstrukcjach LEGO”

godz. 14:00, Rynek w Rozwadowie

Rozpoczęcie IV Finału Festiwalu Kultury Lasowiackiej z Mażoretkami „Różanki” i Orkiestrą Dętą MDK w Stalowej Woli

godz. 14:30, Rynek w Rozwadowie

Występ Chóru „Lasowiacy” MDK w Stalowej Woli

godz. 15:00, Rynek w Rozwadowie

Występ Kapeli Ludowej „Łęgowianie”

godz. 16:00, Rynek w Rozwadowie

Występ Kapeli Ludowej z Chórem Dziecięcym GOK Gorzyce

godz. 16:40, Rynek w Rozwadowie

Lasowiacki Quizspotter – Interaktywny Turniej Wiedzy

Godz. 17:15, Rynek w Rozwadowie

Ogłoszenie zwycięzców w konkursach org. w ramach IV FKL

godz. 18:00, Rynek w Rozwadowie

Koncert ZPiT „Lasowiacy” im. I. Wachowiaka oraz ZPiT „Mali Lasowiacy” MDK w Stalowej Woli

godz. 19:00, Rynek w Rozwadowie

Koncert Zespołu „Tęgie Chłopy”

* Program festiwalu może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatorów.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin