REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 19 czerwca 2024

Już 1 czerwca Rzeszów zagra dla klimatu w rytmach reggae

North East Ska Jazz Orchestra (Fot. Davide Degano)

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na 9. Ogólnopolski Festiwal „Reggae nad Wisłokiem – Gramy dla klimatu”, który odbędzie się w sobotę, 1 czerwca w Parku Kultury i Wypoczynku w Rzeszowie na miejskich Bulwarach. W programie koncerty oraz eko atrakcje dla dzieci i dorosłych. Muzycznymi gwiazdami imprezy będą North East Ska Jazz Orchestra z Włoch oraz powracający na festiwal Mesajah z Polski. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

„Reggae nad Wisłokiem – Gramy dla klimatu” to egzotyczny festiwal z ekologicznym przesłaniem, którego misją jest promowanie szczytnej idei troski o środowisko naturalne planety Ziemi. Po raz kolejny mieszkańcy Rzeszowa oraz fani jamajskich brzmień z całej Polski zyskają możliwość wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Dziecka i Światowego Dnia Ochrony Środowiska przy dźwiękach znanych artystów reggae z Polski i zagranicy. Do tej pory na festiwalu gościły między innymi polskie zespoły Jamal, Vavamuffin, Tabu i Maleo Reggae Rockers, jak również reprezentanci brytyjskiej sceny – Ghetto Priest oraz Dark Angel.

Od godziny 11:00 na uczestników czekać będzie mnóstwo bezpłatnych eko atrakcji o charakterze rekreacyjnym, edukacyjnym i kulinarnym dostępnych w aż jedenastu strefach festiwalowych. O godzinie 16:00 uruchomiona zostanie strefa koncertowa, w której o dobrą zabawę oraz pozytywne wibracje zadbają Kulturalny i Roots Digital.

Mesajah (Fot. Materiały promocyjne)

Na scenie wystąpią czołowi przedstawiciele polskiej sceny reggae – Mesajah, Dubska i KoNoPiAnS oraz zagraniczna gwiazda wieczoru – włoski big band North East Ska Jazz Orchestra.

9. Ogólnopolski Festiwal „Reggae nad Wisłokiem – Gramy dla klimatu” organizowany jest przez Rzeszowski Dom Kultury pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka oraz Ligi Ochrony Przyrody Okręgu Podkarpackiego w Rzeszowie. Realizację wydarzenia wspierają: Sponsorzy Główni – Kino Helios, Bema-Res, Windoormatic i SM Project oraz liczni Partnerzy odpowiedzialni za dodatkowe atrakcje tematyczne przygotowane w ramach tegorocznej edycji imprezy. Udział w festiwalu jest bezpłatny.

Program festiwalu:

EKO ATRAKCJE – start 11:00

 • Strefa Sportu
 • Strefa Bee Reggae
 • Strefa Gastronomiczna
 • Strefa Tradycyjnej Żywności Regionu Podkarpacia
 • Strefa Rodzinna
 • Strefa Wody
 • Strefa Rodzinnych Smaków
 • Strefa Recyklingu
 • Strefa Chillout
 • Strefa Fotowoltaiki
 • Strefa Techniki i Eksperymentów

STREFA KONCERTOWA – start 16:00
Prowadzenie: Kulturalny & Roots Digital
16:40-18:00 – KoNoPiAnS
18:30-19:35 – Dubska
19:50-21:00 – Mesajah
21:00-22:30 – North East Ska Jazz Orchestra

Fot. Materiały prasowe

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin