REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 21 czerwca 2024

Małgorzata Fąfara zastępcą komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie

Młodsza inspektor, Małgorzata Fąfarze (Fot. arch. Podkarpackiej Policji)

Inspektor Piotr Zalewski, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, który od lipca 2020 roku nadzorował pion kryminalny podkarpackiej Policji, w obecności kadry kierowniczej, pożegnał się z podkarpackim garnizonem. Jego obowiązki zostały powierzone młodszej inspektor, Małgorzacie Fąfarze.

Uroczystość związana ze zdaniem i powierzeniem obowiązków na stanowisku zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, odbyła się 25 kwietnia w auli KWP.

Zgodnie z ceremoniałem

Inspektor Piotr Zalewski z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie związany był od lipca 2020 roku, kiedy został powołany na stanowisko zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. W czasie długoletniej służby został odznaczony Brązowym Medalem Za Długoletnią Służbę oraz Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant.

Zgodnie z policyjnym ceremoniałem podczas uroczystości odczytany został rozkaz Komendanta Głównego Policji insp. Marka Boronia o powierzeniu obowiązków na stanowisku zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie młodszej inspektor Małgorzacie Fąfarze.

Prawie 24 lat nienagannej służby

Młodszy inspektor Małgorzata Fąfara jest absolwentem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Jest funkcjonariuszką z niemal 24-letnim stażem służby w Policji. Rozpoczęła ją 21 sierpnia 2000 roku jako kursant Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. W latach 2000 – 2004 pełniła służbę na kolejnych stanowiskach wykonawczych tego Wydziału m.in. w zespole do walki z korupcją. W kwietniu 2004 została specjalistą, a w 2008 roku ekspertem Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

10 lat później, w czerwcu 2014 roku Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie, powierzył jej pełnienie obowiązków służbowych na stanowisku Naczelnika Wydziału do Walki z Korupcją KWP w Rzeszowie. W październiku 2014 roku mianował ją na to stanowisko.

Wzorowa, profesjonalna służba, posiadane kwalifikacje oraz doświadczenie spowodowały, że w czerwcu 2016 roku Małgorzatę Fąfarę mianowano na stanowisko Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. W listopadzie 2021 roku została mianowana na stanowisko Naczelnika Wydziału do spraw Ochrony Informacji Niejawnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, przemianowanego następnie w lipcu 2022 roku na Wydział Bezpieczeństwa Informacji.

Młodszy inspektor Małgorzata Fąfara w czasie swojej służby została uhonorowana, m.in. Brązowym Medalem „Za Długoletnią Służbę” oraz Brązową i Srebrną Odznaką „Zasłużony Policjant”.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin