REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 20 lipca 2024

Można już zrelaksować się w Arkadii przy ul. Jachowicza w Rzeszowie

Na osiedlu Drabinianka, przy ul. Jachowicza, powstała strefa rekreacji i wypoczynku – Arkadia.  (Fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszowa)

Mnóstwo atrakcji dla dzieci i mnóstwo zieleni. Tak można podsumować nową strefę rekreacji i wypoczynku przy ul. Jachowicza w Rzeszowie. Właśnie zakończono inwestycję o nazwie Arkadia.

– Arkadię wymyślili mieszkańcy i to oni przyszli z pomysłem na spotkanie na osiedlu Drabinianka – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. – Pani Elżbieta mówiła o tym pomyśle z taki zaangażowaniem, że jej entuzjazm przeszedł i na mnie. Dlatego zadanie mieszkańców wykonaliśmy – nasz Zarząd Zieleni Miejskiej właśnie zakończył tę inwestycję. 

Fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszowa

Inwestycja powstała na osiedlu Drabinianka, na terenach sąsiadujących ze szkołą i przedszkolem przy ul. Kwiatkowskiego. Strefa zajęła teren o powierzchni ponad 20 arów. Kiedyś znajdowały się tam ogrody działkowe.

– Roślinność, która powstała po tych ogrodach wkomponowaliśmy w nową strefę rekreacji – mówi Aleksandra Wąsowicz – Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie. 

Jednym z elementów Arkadii jest plac zabaw, który wyposażony został m.in. w tyrolkę, huśtawki, piaskownicę z elementami zabawowymi. Ustawione zostały tam także inne wielofunkcyjne urządzenia zabawowe oraz muzyczne. W ramach inwestycji wybudowane zostały alejki, zamontowane ławki, stojaki na rowery. Teren wzbogacono roślinnością – bylinami i drzewami ozdobnymi m.in. platanami klonolistnymi i tulipanowcami. 

Fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszowa

– Miejsce jest piękne – dodaje prezydent Rzeszowa. – To co już zostało zrobione traktujemy jako pierwszy etap. Tuż obok mamy jeszcze sporo terenów, które będziemy chcieli wykorzystać do rozbudowy Arkadii. 

Inwestycja zrealizowana na osiedlu Drabinianka kosztowała prawie 390 tys. zł. 

Fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszowa
Fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszowa
Fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszowa

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin