
W szpitalu w Portugalii w wieku 75 lat zmarła legendarna wokalistka, Bonnie Tyler. – Rodzina i zespół Bonnie z przykrością ogłaszają, że Bonnie niespodziewanie zmarła zeszłej nocy w szpitalu w Portugalii w wyniku choroby, na którą była leczona – poinformowano w komunikacie cytowanym przez BBC.
W ostatnich tygodniach autorka ponadczasowego hitu „Total Eclipse of the Heart” walczyła o powrót do zdrowia po poważnych komplikacjach medycznych. W maju piosenkarka przeszła pilną operację jelit w jednym z portugalskich szpitali, po której lekarze zdecydowali o wprowadzeniu jej w stan śpiączki farmakologicznej.
Bonnie Tyler trafiła najpierw do prywatnej kliniki, a następnie została przewieziona do szpitala w Faro. Tam lekarze mieli odkryć pęknięty wyrostek robaczkowy. Po operacji doszło do poważnych komplikacji. W organizmie wokalistki rozwinęła się infekcja, która doprowadziła do krytycznego stanu zdrowia. 75-letnia gwiazda została wprowadzona w śpiączkę farmakologiczną, aby umożliwić organizmowi regenerację – informuje Fakt.
Choć w ubiegłym miesiącu agent gwiazdy przekazał dobą wiadomość o jej wybudzeniu, stan artystki wciąż był ciężki i przebywała ona na oddziale intensywnej terapii. Mimo to prognozy medyczne pozostają optymistyczne. Jeszcze w czerwcu lekarze przewidywali, że Tyler wróci do pełnego zdrowia. Choć letnia trasa koncertowa została odwołana lub przełożona, menedżerowie artystki – powołując się na informacje BBC – nie tracili nadziei, że gwiazda zdoła wystąpić na zaplanowanych na ten rok koncertach w późniejszych terminach.
Światowa kariera Bonnie Tyler nabrała spektakularnego tempa w 1983 roku, a wszystko za sprawą kultowego singla „Total Eclipse of the Heart”. Kompozycja natychmiast zdominowała prestiżowe zestawienia muzyczne po obu stronach Atlantyku, zdobywając pierwsze miejsca w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych. O tym, że utwór trwale zapisał się w historii muzyki rozrywkowej, świadczy jego niesłabnąca popularność – na początku tego roku liczba jego odtworzeń w serwisie Spotify przekroczyła imponujący próg miliarda.
Przypomnijmy, że 9 grudnia ubiegłego roku Bonnie Tyler wystąpiła w ZEN.COM Expo w Jasionce w ramach jej europejskiej trasy koncertowej.
