Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Niósł bezinteresowną pomoc małym i dużym mieszkańcom Kenii

– Praca w trudnych warunkach, niedostatek środków i brak podstawowych materiałów tylko wzmocniły moje przekonanie o konieczności dalszego zaangażowania się w pomoc dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują – mówi dr Damian Strojny (Fot. Facebook szpitala)

Dr Damian Strojny, wrócił do nas z wyjątkowej misji Wolontariatu Medycznego w Kenii! Dziękujemy za reprezentowanie Nowe Techniki Medyczne Szpital Specjalistyczny im Świętej Rodziny i życzymy dużo siły i determinacji do niesienia bezinteresownej pomocy! – czytamy na Facebooku lecznicy w Rudnej Małej.

– Jako pielęgniarz i ratownik medyczny, razem z grupą przyjaciół i współpracowników, wsparliśmy lokalnych lekarzy, miejscowe pielęgniarki oraz mieszkańców regionu w Kenii. Naszym celem było nie tylko leczenie konkretnych przypadków medycznych, lecz także budowanie trwałych relacji i przekazywanie wiedzy, która mogłaby być wykorzystana lokalnie – mówi Strojny.

Miał wsparcie całego zespołu

– Dodatkowe wsparcie dla misji otrzymałem również od załogi medycznej NTM Szpitala Specjalistycznego w Rudnej Małej. Hojność pracowników nie znała granic. Przekazali nie tylko materiały medyczne, ale i prezenty dla szkoły w Malindii nad Oceanem Indyjskim: zestawy kredek, kolorowanek, długopisów oraz skarpetki, które okazały się nieocenioną pomocą dla dzieci, które często chodzą tam boso. To piękny gest solidarności, który przyniósł uśmiech na twarzach nie tylko pacjentów, ale również dzieci z lokalnej społeczności – mówi medyk.

I dodaje, że może śmiało powiedzieć, że była to podróż pełna wyzwań, ale także niesamowitych przeżyć i wzruszeń.

– Praca w trudnych warunkach, niedostatek środków i brak podstawowych materiałów tylko wzmocniły moje przekonanie o konieczności dalszego zaangażowania się w pomoc dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują – kończy.

Fot. Facebook szpitala
Fot. Facebook szpitala

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin