Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 kwietnia 2024

Oddział hematologii w Brzozowie zyskał nowe oblicze

Fot. arch. szpitala

1 marca, w Szpitalu Specjalistycznym w Brzozowie Podkarpackim Ośrodku Onkologicznym, odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego Oddziału Hematologii z Pododdziałem Transplantologii. Renowacja i modernizacja oddziału, była możliwa dzięki wsparciu Fundacji DKMS. Stanowi ważny krok w kierunku zapewnienia pacjentom leczenia na najwyższym poziomie.

Dzięki zmianom, które zaszły w oddziale, obejmujących przebudowę sal chorych na takie z indywidualnymi węzłami sanitarnymi, a także odświeżenie i przemalowanie oddziału, udało się nie tylko poprawić komfort i bezpieczeństwo epidemiologiczne pacjentów, ale również zwiększyć liczbę dostępnych łóżek.

Nie tylko więcej

Oddział ma teraz możliwość leczenia większej liczby pacjentów, realizacji większej ilości procedur przeszczepu macierzystych komórek krwiotwórczych, oraz wprowadzania nowych terapii. Jest to szczególnie istotne, biorąc pod uwagę, że oddział od 2010 roku rozwija się dynamicznie, uczestnicząc w badaniach naukowych i klinicznych oraz przeprowadzając przeszczepy komórek krwiotwórczych, z których od momentu założenia oddziału wykonano ponad 250.

Szacowny gość

Podczas ceremonii otwarcia, specjalnym gościem był dr hab. n. med. Andrzej Pluta, współzałożyciel i wieloletni kierownik oddziału, którego wizja rozwoju hematologii na Podkarpaciu jest intensywnie realizowana w Brzozowie.

Dr n. med. Jacek Krzanowski, ordynator oddziału podkreślił znaczenie wsparcia Fundacji DKMS. „Dzięki Fundacji DKMS, nasz oddział nie tylko zyskał nowy wygląd, ale przede wszystkim, wprowadzone zmiany podniosą jakość świadczonych usług i bezpieczeństwo epidemiologiczne pacjentów” – mówił.

Fundacja DKMS od 2018 r. realizuje Program Rozwoju Polskiej Transplantologii i Wsparcia Pacjentów. Program, który nie tylko wspiera, ale i zmienia polską transplantologię oraz hematoonkologię. W jego ramach fundacja zapewnia m.in. wsparcie pacjentom w obszarze diety, pomocy psychologicznej oraz rehabilitacji. Szpitalom zaś w zakupie urządzeń medycznych, budowy, rozbudowy czy remontów oddziałów. Renowacja Oddziału Hematologii w Brzozowie stanowi przykład skutecznej współpracy na rzecz poprawy jakości leczenia onkologicznego w Polsce.

Brzozowska hematologia to jeden z dwóch oddziałów tej specjalności na Podkarpaciu. Jedna jedna z 17 ośrodków w Polsce, które wykonują przeszczepy komórek krwiotwórczych. To tutaj, w 2018 roku wykonano pierwszy na Podkarpaciu przeszczep. A tylko w ubiegłym roku już 50.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin