REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Polska – Turcja. Ostatni test Biało-Czerwonych przed Euro

Fot. PZPN/Łączy Nas Piłka

Poniedziałkowy (godz. 20.45 – transmisja TVP1) mecz Polska – Turcja na PGE Narodowym w Warszawie będzie dla naszej reprezentacji ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającymi się już w najbliższy piątek mistrzostwami Europy w Niemczech.

Biało-Czerwoni po piątkowym zwycięstwie 3-1 nad Ukrainą pozostali w Warszawie, gdzie przygotowywali się do dzisiejszego meczu. Pod znakiem zapytania stoi występ w poniedziałkowym spotkaniu Tarasa Romanczuka, który nabawił się lekkiego urazu w piątkowym pojedynku.

– o kolejny etap przygotowań do Euro. Teraz myślimy tylko o tym spotkaniu, a nie zastanawiamy się nad pierwszym meczem mistrzostw Europy. Spotkanie z Ukrainą pokazało się, że można coś planować, a potem życie i tak to weryfikuje. Naszym zadaniem jest doskonalenie stylu. Stałe fragmenty ostatnio było dobrze wykonywane i będziemy nadal poświęcać im czas – mówi Michał Probierz, selekcjoner polskiej kadry narodowej.

Pod wodzą Probierza reprezentacja Polski nie przegrała żadnego z siedmiu spotkań. – Staram się wpajać zawodnikom to, co dla nich najlepsze. By zawsze chcieli wygrywać. Oni starają się jak najlepiej wykonywać swoją pracę. Także kiedy dostają od nas uwagi, to widzę, że je przyjmują, bo wiedzą, że nam tez zależy na ich rozwoju – uważa trener Probierz, pod wodzą którego reprezentacja Polski jeszcze nie przegrała.

– Staram się wpajać zawodnikom to, co dla nich najlepsze. By zawsze chcieli wygrywać. Oni starają się jak najlepiej wykonywać swoją pracę. Także kiedy dostają od nas uwagi, to widzę, że je przyjmują, bo wiedzą, że nam tez zależy na ich rozwoju.

Z racji tego, że dzisiejszy mecz będzie ostatnim sprawdzianem przed Euro, wszystko wskazuje na to, że Biało-Czerwoni zagrają w nim w optymalnie możliwym na tę chwilę składzie.

– Nawet na treningu można złapać kontuzję. Jeśli wiec będzie znak zapytania przy jakimś piłkarzu, to nie będziemy ryzykować. Zagrają ci, którzy są w stu procentach gotowi. Robert Lewandowski? Jeśli nic się nie wydarzy, to zagra – informował Probierz.

W piątek początek Euro

We wtorek po południu polska ekipa wyleci do Niemiec i później będzie się już przygotowywać w swojej bazie w Hanowerze. Euro 2024 rozpocznie się już w najbliższy piątek. Reprezentacja Polski rozpocznie rywalizację od gry w Grupie D. Jej pierwszym rywalem będzie Holandia, a spotkanie to rozegrane zostanie 16 czerwca w Hamburgu. Pięć dni później nasi piłkarze zagrają z Austrią w Berlinie, a 25 czerwca – na zakończenie fazy grupowej (oby nie całego turnieju) – z Francją w Dortmundzie.

KADRA POLSKI NA EURO 2024

Bramkarze: Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski, Marcin Bułka

Obrońcy: Jakub Kiwior, Paweł Dawidowicz, Bartosz Salamon, Jan Bednarek, Sebastian Walukiewicz, Bartosz Bereszyński, Tymoteusz Puchacz

Pomocnicy: Nicola Zalewski, Przemysław Frankowski, Michał Skóraś, Bartosz Slisz, Taras Romanczuk, Damian Szymański, Jakub Piotrowski, Jakub Moder, Piotr Zieliński, Sebastian Szymański, Kacper Urbański, Kamil Grosicki

Napastnicy: Robert Lewandowski, Adam Buksa, Karol Świderski, Krzysztof Piątek

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin