Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 marca 2024

Poszedł na grzyby, a znalazł granat

Moździerz znaleziony podczas grzybobrania
Skorodowany moździerz, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej, został znaleziony przez grzybiarza w miejscowości Stale, w gm. Grębów. (Fot. KMP w Tarnobrzegu)

Nie takiego znaleziska spodziewał się mężczyzna, który w okolicach Tarnobrzega wybrał się do lasu na grzyby. Natknął się na moździerz pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej.

O zdarzeniu informuje Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu.

– W niedzielę po godz. 13, dyżurny otrzymał zgłoszenie o znalezieniu niewybuchu pochodzącego z czasów II wojny światowej. Zgłaszający twierdził, że znalazł go w lesie w miejscowości Stale, w powiecie tarnobrzeskim. Wybrał się tam na grzyby, było akurat po deszczu, więc liczył na okazałe zbiory. Zamiast tego, natknął się na skorodowany pocisk – informuje podinsp. Beata Jędrzejewska-Wrona, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

Policyjny pirotechnik przeprowadził na miejscu rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Ustalono, że znaleziony niewybuch, to silnie skorodowany granat moździerzowy z okresu II wojny światowej.

– Policjanci powiadomili o znalezisku saperów z Batalionu Dowodzenia w Nisku. Do czasu ich przyjazdu, miejsce odnalezienia niewybuchu zabezpieczały policyjne patrole – informuje policjantka. I dodaje – Pamiętajmy, że w przypadku znalezienia, wykopania niewybuchów nie wolno ich pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się on znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin