Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 18 maja 2024

Pożar kamienicy w Przemyślu wyglądał groźnie. Ewakuowano 22 mieszkańców

Służby ratunkowe w Przemyślu
Policja i strażacy na ulicy Długosza w Przemyślu, gdzie doszło do pożaru kamienicy. (Fot. OSP Bolestraszyce)

Policja bada przyczyny pożaru, do którego doszło w nocy ze środy na czwartek (z 15 na 16 listopada) w jednej z kamienic przy przemyskiej ulicy Długosza. Paliła się ostatnia kondygnacja budynku – poddasze i dach. Choć sytuacja wyglądała na groźną, nikt poważnie nie ucierpiał. Ewakuowani mieszkańcy budynku po kilku godzinach akcji gaśniczej powrócili do swoich mieszkań.

Do komendy PSP w Przemyślu informacja o pożarze na Długosza dotarła ok. godz. 1. Natychmiast wysłano tam dwa patrole oraz cztery zastępy ratowników, na miejsce ruszyli też druhowie z OSP Ujkowice i OSP Bolestraszyce. Okazało się, że pożarem objęta jest ostatnia kondygnacja budynku: klatka schodowa, poddasze i część dachu. Z budynku wydobywał się gęsty dym.

Bez zwłoki podjęto akcję ewakuacyjną wyprowadzając z budynku 22 mieszkańców. Jedna ze starszych mieszkanek kamienicy zgłaszała złe samopoczucie, trafiła więc do zespołu karetki pogotowia, który się nią zajął i stwierdził, że nie ma potrzeby odwiezienia kobiety do szpitala.

Na SOR Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu trafił natomiast zawodowy strażak, który w czasie akcji gaśniczej doznał poparzeń ręki 1 i 2 stopnia. Okazały się one jednak niegroźne i po dzieleniu mu pomocy, strażak mógł opuścić placówkę.  

Strażacy prowadzili akcję gaśniczą zarówno wewnątrz budynku, jak i z zewnątrz. Prywatna firma transportowa podstawiła pod kamienicę samochód, w którym ogrzać się mogli ewakuowani mieszkańcy. Akcja trwała kilka godzin, po czym lokatorzy wrócili bezpiecznie do swoich mieszkań.

Strażacy z OSP Bolestraszyce gaszą pożar kamienicy w Przemyślu
Na miejsce pożaru ruszyli m.in. druhowie z OSP Ujkowice i OSP Bolestraszyce. (Fot. OSP Bolestraszyce)
Strażacy gaszą pożar kamienicy na ul. Długosza w Przemyślu
Paliła się ostatnia kondygnacja budynku – poddasze i dach. (Fot. OSP Bolestraszyce)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin