Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 marca 2024

Pożar pensjonatu w Łętowni niedaleko Strzyżowa. W akcji ponad 50 strażaków

53 strażaków gasiło pożar pensjonatu w Łętowni (Fot.st. kpt Marcin Bieszczad/KP PSP w Strzyżowie)

11 zastępów straży pożarnych – 53 strażaków z powiatu strzyżowskiego gasiło nocny pożar pensjonatu w Łętowni.

– Informację o płonącym budynku otrzymaliśmy około 1:30 w nocy. Na miejsce zostało zadysponowanych 11 zastępów straży pożarnych – 53 strażaków z powiatu strzyżowskiego. W momencie, gdy strażacy dojechali na miejsce ogniem objęta była jedna ze ścian budynku wraz z poszyciem dachowym jednej strony – informuje na swoim FB KP PSP w Strzyżowie

– Wysoka temperatura spowodowała, że doszło rozszczelnienia zbiornika na gaz propan o pojemności 2700 l znajdującego się w bliskiej odległości palącej się ściany budynku. Błyskawiczna reakcja strażaków zapobiegła eksplozji zgromadzonego tam gazu – dodaje KP PSP w Strzyżowie.

W wyniku pożaru jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej ewakuowanych zostało 11 osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Akcja gaśnicza trwała ponad 4 godziny. Obecnie trwa wyjaśnianie przyczyny wybuchu pożaru

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin