Mieszczący się w zabytkowym pałacu Wodzickich Zespół Szkół w Tyczynie zyskał już nowe zaplecze. Powstał zadaszony amfiteatr oraz kaskadowo opadająca widownia plenerowa. Szkoła wzbogaciła się też o salę gimnastyczną o wymiarach boiska 12 na 24 metry, z zapleczem sportowym w tym siłownią. Łącznikiem połączona ją ze świeżo wyremontowaną oficyną dworską. W niej (oficynie), powstał internat przeznaczony dla 31 uczniów i wychowawcy. Mieści się w nim 15 pokoi z łazienkami, a także aneks kuchenny i jadalnia. Obiekty dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych.
W inwestycję wpisano ciągi pieszo – jezdne, miejsca postojowe dla samochodów i rowerów oraz nasadzenia zieleni. Inwestorem jest powiat rzeszowski. Prace budowlane właśnie się zakończyły. 15 kwietnia powiat zacznie odbierać budowę, a później różne inne instytucje, m.in. straż pożarna, czy sanepid. Te one zdecydują o pozwoleniu na użytkowanie. Całość kosztowała ponad 21 mln zł. Prawie 8 milionów powiat rzeszowski otrzymał z budżetu państwa i ministerstwa sportu i turystyki.
Pałac ma długą historię
Fundatorem pałacu w Tyczynie był hrabia Ludwik Wodzicki, który w latach 60. XVII wieku wzniósł ciekawą, eklektyczną rezydencję. Pod koniec XIX stulecia powstały też m.in. oficyna i pawilon gościnny. W 1820 roku pałac stał się własnością rodziny Wodzickich, która zaliczała się do najbardziej wpływowych rodów magnackich Krakowa. W roku 1911, Izabela, córka hrabiego Ludwika Wodzickiego oraz żona księcia Janusza Radziwiłła, sprzedała posiadłość Witoldowi Oznańskiemu, który utrzymał ją do lat 20. ubiegłego stulecia.
Podczas II wojnie światowej pałac w Tyczynie nie doznał poważniejszych zniszczeń. Po 1944 roku posiadłość tyczyńską przejął Skarb Państwa. W latach 50. pałac poddano gruntownemu remontowi. W XXI wieku budynek doczekał się kolejnej, renowacji. Zespół pałacowy otoczony jest z trzech stron parkiem krajobrazowym, założonym w drugiej połowie XIX wieku. Drzewostan parku jest mieszany, ok. 50 drzew otrzymało status pomników.