Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 25 maja 2024

Rośnie liczba mielczan oszukanych na BLIK-a

"Kogut" policja
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. KPP Jarosław)

W ostatnim czasie mieleccy policjanci przyjęli kilkanaście zawiadomień o oszustwach za pomocą Facebooka. Za każdym razem chodziło o kody BLIK.

Wyglądało to tak, że oszuści, po włamaniu się na konto na Facebooku, podszywając się pod jego właściciela, za pomocą komunikatora prosili jego znajomych o numer telefonu. Następnie wysyłali do nich wiadomość SMS, informując, że zostali zgłoszeni do konkursu, w którym wygrali pieniądze.

W celu otrzymania rzekomej wygranej na swoje konto, mieli przesłać wygenerowane kody. Mało to być potwierdzenie chęci wzięcia udziału w konkursie. Jedna z mieszkanek Mielca uwierzyła w to i przesłała oszustowi kody BLIK na kwotę aż 10 tys. zł.

Policjanci apelują o czujność i weryfikację pochodzenia otrzymanych wiadomości tekstowych. Zanim przekażemy komukolwiek BLIKa, upewnijmy się, że za prośbą o pomoc finansową nie kryje się próba oszustwa. Skontaktujmy się telefonicznie lub osobiście ze znajomym i upewnijmy się czy naprawdę potrzebuje on naszej pomocy.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin