Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Rozbój z metalową rurką w ręku. 24-latek w rękach policji

Policja, fot. pixabay

W ręce policji wpadł 24-latek, który pod koniec lipca b.r. – przy pomocy metalowej rurki – dokonał kradzieży rozbójniczej w jednym z kolbuszowskich marketów. Jak się okazało, wcześniej okradł ten sam sklep z towaru o wartości ponad 700 zł.

Z relacji świadków zdarzenia wynika, że mężczyzna wszedł do sklepu wieczorem, tuż przed zamknięciem. Zabrał z półki dwie butelki alkoholu i nie płacąc, skierował się do wyjścia. Kiedy pracownica marketu zwróciła mu uwagę, by raczył uregulować płatność za towar, zagroził jej metalową rurką, a następnie siłą otworzył drzwi i uciekł.

Wartość skradzionego alkoholu i drzwi, które przy okazji uszkodził, oszacowano na ok. 1 tys. zł. Nad sprawą pracowali kolbuszowscy policjanci z wydziału kryminalnego. Ustalili, że sprawcą był 24-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego. Działał z pomocą dwóch innych osób. Jak się okazało, w ub.r. był prawomocnie skazany za podobne przestępstwo. Sprawca usłyszał prokuratorskie zarzuty kradzieży i kradzieży rozbójniczej w warunkach recydywy.

Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami aresztu. Potem stanie przed sądem. Za samą kradzież rozbójniczą grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin