REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 19 czerwca 2024

Spływ Kajakowy Błękitny San i noc z duchami już 7-9 czerwca

Doroczna impreza służy popularyzacji turystyki wodnej na rzece San. (Fot. Michał Bosek-UMWP)

Już 7 czerwca startuje IV Ogólnopolski Spływ Kajakowy Błękitny San, zapewniający nie tylko przygodę na malowniczej rzece San, ale również niezapomniane wrażenia kulturalne. Trasa spływu rozpocznie się w Temeszowie, a zakończy w Słonnem. Kajakarze będą cieszyć się zarówno pięknem przyrody i aktywnością na wodzie, ale także będą mieli szansę poznać lokalne legendy, zwyczaje i regionalną kuchnię.

Pierwsza noc przed rozpoczęciem spływu zapowiada się niezwykle emocjonująco. Uczestnicy wezmą udział w Nocy z Duchami – spacerze nadsańskimi zakamarkami wg scenariusza opracowanego przez grupę artystyczną „Entre dos Aguas un Teatro”. Podczas tej niesamowitej przygody, kajakarze będą rozwiązywać zagadki, aby dostać się na tereny strzeżone przez „straszliwego krokodyla” i przejść ścieżkami snutymi przez nici pajęcze. Przygoda ta będzie wymagała nie tylko odwagi, ale także dobrej latarki!

Kim są autorzy Nocy z Duchami?

Wyjątkowy charakter tego wydarzenia to zasługa boliwijsko-polskiej grupy artystycznej „Entre dos Aguas un Teatro”, założonej przez Danutę Marię Zarzycką i Fidela Lucasa Achirico Espinoza. Od 2019 roku zespół działa na Podkarpaciu, wnosząc elementy teatralne i muzyczne zainspirowane kulturą obu narodów. Ich artystyczne działania nie tylko ożywiają lokalną społeczność Temeszowa, ale też wnoszą nowe, kreatywne rozwiązania do organizacji wydarzeń kulturalnych.

Co jeszcze czeka na uczestników?

Kolejne dni spływu oferują szereg atrakcji – sportową rywalizację siatkarską, kajakową grę terenową z atrakcyjnymi nagrodami przydatnymi każdemu kajakarzowi, aż po degustacje lokalnych przysmaków, takich jak proziaki czy ziemniaczane gołąbki. To wszystko, aby uczcić piękno i tradycję Podkarpacia, zachęcając jednocześnie do aktywności na świeżym powietrzu.

Zapisy i szczegółowe informacje na stronie: www.podkarpackie.travel

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin