Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 19 kwietnia 2024

Staruszek wyjechał na grzyby, znaleźli go wycieńczonego w gminie Cmolas

Zdjęcie ilustracyjne. (Fot. Archiwum)

Jeden z kierowców, jadąc w niedzielną (6 bm.) noc przez Ostrowy Baranowskie, w gm. Cmolas, zauważył opartego o płot starszego mężczyznę. Zatrzymał się, podszedł do staruszka i zapytał, czy wszystko w porządku. Ten powiedział, że wyjechał na grzyby, zgubił się i słabo się czuje. Jak się okazało senior był mieszkańcem powiatu… tarnobrzeskiego. 

Kierowca wezwał pomoc. Na miejsce przyjechali policjanci z Posterunku w Majdanie Królewskim. Ze staruszkiem kontakt był utrudniony, mężczyzna był wyziębiony.

Mundurowi wraz ze zgłaszającym udzielili mu pomocy podając posiłek i ogrzewając go. 84-letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego został zabrany przez karetkę pogotowia ratunkowego do szpitala. Dzięki reakcji świadków, mężczyźnie w porę udzielono pomocy. 

Policjanci apelują, aby przed wyprawą na grzybobranie zadbać o bezpieczeństwo.

– Pamiętajmy także, aby przed wyjściem do lasu zabrać telefon komórkowy. Jeżeli na grzyby idziemy sami, poinformujmy przed wyjściem rodzinę lub znajomych o naszych planach – przekazuje Jolanta Skubisz Tęcza, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin