Tarnobrzeski magistrat planuje kilka ciekawych inwestycji. Jedną z nich jest budowa trasy rowerowej na wale wiślanym od Nagnajowa w kierunku Sandomierza. Projekt „Blue Valley – Wiślanym Szlakiem” zakłada połączenie jej z Jeziorem Tarnobrzeskim estakadą, którą zaprojektowano nad dwupasmową Wisłostradą.
Aktualności dotyczące Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego przedstawił 19 czerwca br. w Urzędzie Miasta Tarnobrzega prezydent Dariusz Bożek.
„Blue Valley – Wiślanym Szlakiem” to projekt partnerski realizowany w porozumieniu z województwami: podkarpackim, lubelskim, mazowieckim i świętokrzyskim. Liderem w projekcie jest Województwo Podkarpackie.
W ramach projektu planowana jest realizacja trzech inwestycji: budowa trasy rowerowej, budowa infrastruktury kajakowej oraz budowa infrastruktury kamperowej wzdłuż rzek Wisła i San.
Nowe trasy rowerowe na Podkarpaciu
W ramach zakresu Miasta Tarnobrzeg planowana jest budowa trasy na wale Nagnajów w kierunku Sandomierza wraz z łącznikiem pomiędzy wałem a Jeziorem Tarnobrzeskim – Estakada. Na Podkarpaciu wzdłuż Wisły ma powstać asfaltowa trasa rowerowa. Będzie ona przebiegać po wale wiślanym od Gawłuszowic w powiecie mieleckim do Tarnobrzega. Ostatni jej odcinek będzie przebiegać od mostu w Nagnajowie do przeprawy promowej na osiedlu Przywiśle.
- PRZECZYTAJ TEŻ: Pieniądze na Wisłokostradę już są. Niedługo poznamy wykonawcę
– Umowę na realizację zadania miasto Tarnobrzeg zawarło 14 kwietnia br. z Województwem Podkarpackim w ramach Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021-2027 – informuje prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.
– W ramach MOF planowana jest także realizacja kolejnych inwestycji nad samym akwenem. Plan zakłada budowę miejsc dla kamperów i pola namiotowego, budowie pasażu handlowo-usługowego, mola, gejzerów, chodnika obok Mariny i pomostów przy punktach gastronomicznych – informuje Joanna Kozub, naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Pomocowych UM Tarnobrzega.
Przypomnijmy, MOF Tarnobrzeg tworzą Miasto Tarnobrzeg jako lider oraz gminy partnerskie: Baranów Sandomierski, Gorzyce, Grębów i Nowa Dęba. W ramach Programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia na lata 2021-2027 MOF Tarnobrzeg może liczyć na ponad 16,4 mln euro, w tym Miasto Tarnobrzeg może otrzymać 7,6 mln euro. Wkład własny zadania to 15 proc. tej kwoty.