Projekt „Spirala sukcesów-wsparcie dla pracodawców i pracowników” realizowany jest przez AMD GROUP Michał Drymajło i jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027, PRIORYTET 7 FEPK.07 Kapitał ludzki gotowy do zmian, DZIAŁANIE FEPK.07.08 Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych pracowników oraz przedsiębiorców.
KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁU W PROJEKCIE:
PRZEDSIĘBIORSTWA (20 firm z sektora MŚP z terenu województwa podkarpackiego) KADRĘ KIEROWNICZĄ (80 os.) i ich PRACOWNIKÓW (110 os., 70 Kobiet i 40 Mężczyzn) pracujących na różnych szczeblach posiadających:
• umowy cywilnoprawne,
• umowy krótkoterminowe/długoterminowe,
• umowy zlecenie
na terenie województwa podkarpackiego, którzy wykazują potrzebę podniesienia/ nabycia kompetencji i doświadczenia oraz umiejętności radzenia sobie z trudnościami.
CO OFERUJE PROJEKT?
DORADZTWO STRATEGICZNE dla PRZEDSIĘBIORCÓW
SZKOLENIA dla KADRY KIEROWNICZEJ:
• w obszarze zarządzania różnorodnością wiekową, dyskryminacją w miejscu pracy;
• w zakresie równości szans Kobiet i Mężczyzn, uwzględniające preferencje rozwoju talentów przywódczych kobiet;
SZKOLENIA indywidualne/grupowe dla PRACOWNIKÓW, w tym:
– szkolenia w zakresie równości szans Kobiet i Mężczyzn, niedyskryminacji i zarządzania wiekiem;
– szkolenia podnoszące kompetencje miękkie pracowników, rozwój talentów przywódczych kobiet.
Celem głównym projektu, jest promowanie miękkich kompetencji i wsparcia doradczego na rzecz 20 firm sektor MŚP z terenu województwa podkarpackiego oraz pracodawców – kadra kierownicza (80 os. z kadry kierowniczej) i ich pracowników (110 os., 70K/40M) na terenie województwa podkarpackiego w okresie 01.04.2024 r. – 31.12.2025 r., w postaci szkoleń kompetencyjnych i doradztwa wspierającego na rzecz zrównoważonego pod względem płci uczestnictwa w rynku pracy i zwalczanie wszelkich form dyskryminacji oraz zapewnienie rozwiązań mających na celu budowanie równowagi między życiem zawodowym i prywatnym, upowszechnianie wśród pracodawców zarządzania wiekiem i dostosowanie do zmian pracowników przez przedsiębiorstwa.
Efekty/Rezultaty projektu: Liczba osób (pracowników), w tym Kobiet i Mężczyzn, które podniosły swoje kompetencje w zakresie równości szans Kobiet i Mężczyzn wśród 110 pracowników (70K i 40M). Liczba osób kadry kierowniczej, które podniosły/nabyły nowe kompetencje/doświadczenie wśród 80 osób. Liczba przedsiębiorstw, które uzyskały kompetencje po opuszczeniu programu – 20 firm sektor MŚP z ter województwa podkarpackiego. Projekt uwzględnia brak możliwości finansowania działań wdrażanych z poziomu centralnego i brak podwójnego finansowania wsparcia realizowanego w FEP z działaniami wdrażanymi w KPO dot. inwestycji 4.4.1 praca zdalna) oraz FERS (w zakresie zielonych kompetencji, w tym kompetencji niezbędnych do pracy w sektorze zielonej gospodarki oraz zarządzania różnorodnością/wiekiem).
Dokumentacja rekrutacyjna znajduje się na stronie internetowej http://www.amd-group.pl/ oraz w Biurze projektu.