REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 29 maja 2024

Wniosek o 800+ wysłany do końca kwietnia gwarantuje ciągłość wypłat

Wojciech Dyląg, rzecznik prasowy ZUS na Podkarpaciu
Wojciech Dyląg (Fot. Wit Hadło)

Ponad 150 tys. wniosków na nowy okres świadczeniowy wysłali mieszkańcy Podkarpacia do ZUS. Jeżeli rodzice/opiekunowie wyślą wniosek do 30 kwietnia, wtedy będą dostawali pieniądze bez żadnej przerwy. ZUS wypłaci pieniądze jeszcze w czerwcu pod warunkiem, że wniosek będzie kompletny i prawidłowo wypełniony.

Wnioski na nowy okres rozliczeniowy ZUS przyjmuje już od 1 lutego 2024 r. – Mieszkańcy Podkarpacia złożyli ponad 150 tys. wniosków, w całym kraju ponad 2,9 mln. Zachęcam aby nie zwlekać z wysłaniem wniosku. Nowy okres wypłaty 800+ rozpocznie się 1 czerwca 2024 r. i potrwa do 31 maja 2025 r. Wniosek ma formę wyłącznie elektroniczną. Można go złożyć przez aplikację mobilną mZUS, Platformę Usług Elektronicznych ZUS, portal Emp@tia albo bankowość elektroniczną – informuje Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS w woj. podkarpackim.

Może być bez wyrównania

Według rzecznika, rodzice i opiekunowie, którzy do 30 kwietnia złożą prawidłowo wypełniony wniosek, otrzymają przelew do 30 czerwca. Jeśli złożą wniosek w maju lub czerwcu – ZUS wypłaci świadczenie wraz z wyrównaniem od czerwca odpowiednio do 31 lipca lub 31 sierpnia. Natomiast, gdy złożą wniosek po 30 czerwca, to nie otrzymają już wyrównania od czerwca.

Świadczenie będzie przyznane od miesiąca złożenia wniosku. Na przykład, jeśli wniosek wpłynie w lipcu, to rodzic straci świadczenie za czerwiec, a wypłata pieniędzy dotrze na konto dopiero do 30 września. Warto, więc pilnować terminów, by mieć zagwarantowaną ciągłość wypłaty, jak również nie stracić prawa do świadczenia.

W przypadku nowo narodzonego dziecka rodzic ma trzy miesiące na złożenie wniosku. Jeżeli zrobi to w tym terminie, to otrzyma świadczenie z wyrównaniem od dnia urodzenia dziecka.

Świadczenie wychowawcze 800 + przysługuje na dziecko do dnia ukończenia przez nie 18. roku życia. Wynosi 800 zł miesięcznie, a w przypadku opieki naprzemiennej – 400 zł.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin