
- Yeezy Gap Engineered by Balenciaga Dove 3/4 Sleeve Tee Black , adidas truechill sneakers girls , Cheap Turismo Jordan
- air jordan 1 low og florida gators pe
„National Geographic Traveler” po raz kolejny organizuje plebiscyt adidas authentic jersey sizing chart template free , EduShops , adidas Forum 84 Low "Pink at Home" en color Rosa „Cuda Polski 2025”. Przez najbliższe 6 tygodni (do 13 października) będzie można głosować na wyjątkowe lokalizacje w każdym z 16 województw – miejsca, które zachwycają, zaskakują i inspirują do podróży. W gronie 48 kandydatur, są trzy z Podkarpacia: Cerkiew św. Paraskewy w Radrużu, Zamek w Krasiczynie i Rezerwat Prządki.
– W ubiegłym roku w naszym plebiscycie oddano ponad 258 000 głosów! To dowód na to, jak dużym sentymentem Polki i Polacy darzą mniej znane zakątki naszego kraju. Mamy nadzieję, że w tym roku – dzięki 48 nowym kandydatom do tytułu „Cudu Polski” – uda się zaangażować jeszcze więcej osób, nie tylko do wspierania wyjątkowych miejsc ze swojego regionu, ale także do odkrywania tych, których jeszcze nie mieli okazji poznać” – mówi Łukasz Załuski, redaktor naczelny „National Geographic Polska”.
Podkarpacka trójka
- Cerkiew św. Paraskewy w Radrużu – Jedna z najstarszych drewnianych cerkwi w Polsce, zbudowana w XVI wieku. Zachwyca autentyczną architekturą i ikonostasem. Otoczona cmentarzem i murami, tworzy wyjątkowy klimat duchowy. To cenny zabytek wpisany na listę UNESCO.

- Zamek w Krasiczynie – Renesansowy zamek nad Sanem zachwyca sgraffitowymi zdobieniami i czterema symbolicznymi wieżami. Gościli tu królowie i możni rodów magnackich. Otoczony parkiem, stanowi perłę architektury i historii regionu. To obowiązkowy punkt dla miłośników zamków.

- Rezerwat Prządki – Malowniczy rezerwat w Beskidzie Niskim słynący z wysokich formacji skalnych o fantazyjnych kształtach. Skały nazwano m.in. Prządką-Matką i Zbójem Madejem, a ich powstanie tłumaczą liczne legendy. To idealne miejsce na wędrówki i podziwianie widoków. Prowadzi przez niego czarny szlak turystyczny.

Głosowanie potrwa do 13 października. Głosować można TUTAJ
14 października poznamy 16 nowych Cudów Polski 2025 roku! Po jednym w każdym województwie. Wyniki zostaną opublikowane w serwisie national-geographic.pl.
Nominowani w plebiscycie „Cuda Polski 2025” National Geographic Traveler
- WIELKOPOLSKA (SPICHLERZ POLSKIEGO ROCKA W JAROCINIE, WZGÓRZE LECHA W GNIEŹNIE, ZAMEK W GOŁUCHOWIE)
- WARMIŃSKO – MAZURSKIE (SZLAK ŚWIĘTEJ WARMII, KURZA GÓRA, FROMBORK)
- ŚWIĘTOKRZYSKIE (MUZEUM WSI KIELECKIEJ – PARK ETNOGRAFICZNY W TOKARNI, OŚRODEK EDUKACJI PRZYRODNICZEJ W UMIANOWICACH, GRODZISKO W STRADOWIE)
- ŚLĄSKIE (ZABRZE – SZTOLNIA KRÓLOWA LUIZA, CENTRUM KORONKI KONIAKOWSKIEJ, THE LOOP, CZYLI WIELKA PĘTLA BESKIDZKA)
- POMORSKIE (GOSPODA MAŁY HOLENDER, REZERWAT PRZYRODY PTASI RAJ, ZATOPIONY LAS)
- PODKARPACKIE (REZERWAT PRZĄDKI, CERKIEW ŚW. PARASKEWY W RADRUŻU, ZAMEK W KRASICZYNIE)
- ŁÓDZKIE (CENTRUM KOMIKSU I NARRACJI INTERAKTYWNEJ EC1, PAROWOZOWNIA SKIERNIERWICE, MUZEUM PAŁAC SASKI W MIEŚCIE RÓŻ – KUTNIE)
- DOLNOŚLĄSKIE (ŚWIATOWY GEOPARK UNESCO KRAINA WYGASŁYCH WULKANÓW, MUZEUM PORCELANY W WAŁBRZYCHU, KOPALNIA URANU W KLETNIE)
- MAŁOPOLSKA (SPŁYW FLISACKI PRZEŁOMEM DUNAJCA, CERKIEW W KWIATONIU, ŚCIEŻKA PRZYRODNICZA-TORFOWISKO BALIGÓWKA)
- PODLASKIE (CERKIEW STAROOBRZĘDOWCÓW W GABOWYCH GRĄDACH, WZGÓRZA SOKÓLSKIE, KŁADKA ŚLIWNO-WANIEWO)
- KUJAWSKO-POMORSKIE (PAŁAC LUBOSTROŃ, ZAMEK GOLUBSKI, BRZÓZKI)
- LUBELSKIE (PARK REKREACJI ZOOM NATURY W JANOWIE LUBELSKIM, POJEZIERZE ŁĘCZYŃSKO-WŁODAWSKIE, MUZEUM SYNAGOGALNE WE WŁODAWIE)
- OPOLSKIE (MIASTO BRZEG, GÓRY OPAWSKIE/ PARK KRAJOBRAZOWY GÓRY OPAWSKIE, PACZKÓW- POLSKIE CARCASSONNE)
- ZACHODNIOPOMORSKIE (BARLINEK, GRODZISKO W LUBINIE, TRASA ROWEROWA WOKÓŁ ZALEWU SZCZECIŃSKIEGO)
- MAZOWIECKIE (SKANSEN OSADNICTWA NADWIŚLAŃSKIEGO W WIĄCZEMINIE POLSKIM, SZLAK DOLINY WKRY, SZYD ir jordan 4 military blue 202ŁOWIEC)
- LUBUSKIE (ZAMEK MIĘDZYRZECZ, WAŁ ZIELONOGÓRSKI – ZACHWYCAJĄCY TEREN Z 400 KM SZLAKÓW PIESZYCH, ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY W ŻAGANIU)
