Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 21 kwietnia 2024

Zniszczoł z rekordem życiowym w Vikersund.  Wąsek zwycięzcą Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem

Od niedzieli rekord życiowy Aleksandra Zniszczoła wynosi 243 m (Fot. PZN)

W niedzielnych konkursach Pucharu Świata najlepsze wyniki wśród Polaków odnotował Aleksander Zniszczoł zajmując 10. lokatę w pierwszym jednoseryjnym konkursie na Vikersundbakken i 7. miejsce w drugim konkursie cyklu Raw Air, lądując na 243. metrze z rekordem życiowym. Po raz 13. w sezonie zwyciężył Stefan Kraft, zapewniając sobie tym samym triumf w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata. W Zakopanem Paweł Wąsek zwyciężył w finałowym konkursie sezonu Pucharu Kontynentalnego rozegranym na Wielkiej Krokwi.

W pierwszym, jednoseryjnym konkursie Pucharu Świata na Vikersundbakken rozegranym w niedzielne przedpołudnie najlepiej spisał się Aleksander Zniszczoł, który uplasował się na 10. pozycji po 219,5-metrowym locie. Zwyciężył po raz 13. w sezonie Stefan Kraft, zapewniając sobie triumf w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata.

W trzeciej dziesiątce sklasyfikowani zostali jeszcze dwaj nasi skoczkowie. 23. był Kamil Stoch (208 m), 25. Piotr Żyła (200 m). Punktów nie zdobył Dawid Kubacki (38. lokata, 170,5 m). 

O 15:30 rozpoczął się drugi konkurs z udziałem najlepszej trzydziestki turnieju Raw Air. Zabrakło w nim Macieja Kota (ostatecznie 31. w Raw Air). 

W pierwszej serii świetnym lotem popisał się Aleksander Zniszczoł – wylądował na 243. metrze, czym ustanowił swój rekord życiowy. Ta próba uplasowała go na 4. pozycji po pierwszej rundzie. 

Drugi skok był w wykonaniu Zniszczoła nieco słabszy, lecz 217,5 metra pozwoliło mu awansować do trzeciej, decydującej rundy zmagań. 

Ostatecznie 30-latek zajął 7. miejsce, w finale osiągając 220 metrów. 

Z rywalizacji wyeliminowani zostali Piotr Żyła (26. miejsce, 184,5 m), Dawid Kubacki (28. pozycja, 146 m) i Kamil Stoch (30. lokata, 105 m). 

Najlepsi byli dziś Austriacy – wygrał Daniel Huber (244/240,5/231 m) przed Stefanem Kraftem (230/240/232,5 m). Kraft przypieczętował tym samym zwycięstwo w turnieju Raw Air – zdystansował drugiego Petera Prevca aż o 125,6 punktu, a trzeciego Daniela Hubera o 168 punktów. W norweskim cyklu wśród Biało-Czerwonych najwyżej sklasyfikowano Aleksandra Zniszczoła – na 9. pozycji w klasyfikacji łącznej.

Wąsek najlepszy w Zakopanem

W niedzielnych zawodach rozgrywanych w warunkach hybrydowych na Wielkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem pięciu Polaków awansowało do czołowej „30″. Konkurs wygrał Paweł Wąsek, który po pierwszej serii zajmował 2. pozycję, a w finale popisał się świetną 147-metrową próbą, co dało mu pierwsze w karierze zwycięstwo w zimowym cyklu Pucharu Kontynentalnego (CoC). 

Paweł Wąsek zwycięzcą finałowego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem (Fot. Tomasz Jagodziński/PZN)

Na 16. miejscu zawody zakończył Klemens Murańka, 19. był Jakub Wolny. Tomasz Pilch i Łukasz Łukaszczyk zajęli odpowiednio 28. i 29. miejsce.Podium uzupełnili Austriak Clemens Aigner oraz Słoweniec Zak Mogel. Tym samym zakończył się sezon 2023/2024 w Pucharze Kontynentalnym. Klasyfikację generalną cyklu wygrał Austriak Maximilian Ortner.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin