Biznes zmienia się bardzo dynamicznie, każdy rok przynosi nowe trendy. Trzeba umieć dostosowywać się do tego na bieżąco. Jeśli interesuje Cię sprawdzony pomysł na własny biznes na wsi lub w mieście, sprawdź, co zyska na popularności w 2023 roku.
Franczyza na wsi oraz w dużej aglomeracji – aktualne trendy
Franczyza jest alternatywą między innymi dla osób początkujących, które chcą zacząć pracować na własny rachunek, ale często nie mają doświadczenia w biznesie ani autorskiego pomysłu na własny biznes – na wsi czy w mieście. Jest też ofertą dla doświadczonych mikroprzedsiębiorców, którzy mogą dalej prowadzić swój biznes w ramach nowego pomysłu , ale tym razem pod logo znanej sieci.
Handel zawsze na topie – sklep spożywczy w ramach franczyzy
Jeśli masz smykałkę do handlu i zastanawiasz się, jaki pomysł na własny biznes na wsi lub w mieście ma duże szanse na powodzenie, rozważ prowadzenie sklepu pod szyldem znanej i lubianej marki – jak np. Żabka. Jej placówki w całej prowadzi już ponad 7300 franczyzobiorców. Sklepy Żabki odwiedza codziennie prawie 3 mln klientów.
Franczyza na wsi lub w dużej aglomeracji oferowana przez tę popularną markę wymaga jedynie ok. 5 tysięcy złotych wkładu własnego na start. Żabka gwarantuje m.in. rozpoznawalny szyld, w pełni umeblowany i zatowarowany sklep, szkolenia teoretyczne i praktyczne przygotowujące do samodzielnego prowadzenia działalności, dostawę bezpośrednio do sklepów, wsparcie marketingowe i opiekę partnera biznesowego, a także możliwość różnych promocji. Mocną stroną Żabki są też dodatkowe usługi dostępne jedynie w sklepach tej sieci, a także nowoczesne rozwiązania ułatwiające franczyzobiorcom prowadzenie biznesu na co dzień jak np. aplikacja Cyberstore
Jaki biznes otworzyć? Aptekę, klub fitness, SPA
Okres pandemii i mniejszej aktywności fizycznej sprawił, że popularność zyskują firmy oferujące usługi czy produkty, które pozwolą zadbać zarówno o kondycję, jak i samopoczucie. Franczyzy, łączące te dwa zagadnienie, będą się rozwijać i świetnie prosperować – jako pomysł na własny biznes na wsi możesz zatem rozważyć aptekę, salon SPA w ramach oferty agroturystycznej, a w mieście siłownię pod znanym szyldem lub działalność rehabilitacyjną.
Gastronomia na franczyzie
Wiele popularnych franczyz dotyczy też działalności gastronomicznej. Po pandemii kawiarnie, bary i restauracje otwierają się na nowo, wiele z nich dynamicznie działała też z zamówieniami składanymi online lub na wynos. Dużą popularność zyskała też mobilna franczyza gastronomiczna – czyli food trucki. Przyczepy gastronomiczne generują dużo niższe koszty ogólne, a stały się wyjątkowo popularne na plenerowych eventach. Jeśli zastanawiasz się, jaki biznes na wsi ma szansę się przyjąć, food trucki z powodzeniem serwują dania nawet w najmniejszych miejscowościach – głównie turystycznych. Wiele wskazuje na to, że franczyza w wersji mobilnej w nadchodzącym roku zanotuje duży rozkwit.