Pracy na wysokości nie da się uniknąć w żadnym domu – prędzej czy później trzeba zająć się drobnymi naprawami albo zaplanować remont. O ile w małym mieszkaniu wystarczy niewielka, kompaktowa drabina albo składane schodki, o tyle w domach jednorodzinnych przyda się bardziej specjalistyczny sprzęt. Mowa o rusztowaniu przejezdnym. Dlaczego jest dobrą alternatywą dla tradycyjnych drabin? W jaki sposób wykorzystać rusztowania aluminiowe na użytek domowy? Wyjaśniamy!
Rusztowania aluminiowe: co to za rozwiązanie?
Jeśli rusztowania kojarzyły Ci się dotychczas z placem budowy i ciężkimi robotami, najwyższa pora poznać lekkie rusztowania przejezdne! To nowoczesne konstrukcje, które zapewniają bezpieczeństwo i stabilność nawet podczas prac na dużej wysokości.
Specjalistyczne rusztowania KRAUSE zostały wyposażone w szereg zabezpieczeń oraz innowacyjnych rozwiązań ułatwiających montaż, obsługę i demontaż. Sprawiają, że praca na wysokości przebiega szybko i bezproblemowo.
Na użytek domowy nie potrzebujesz wielopoziomowego sprzętu do prac budowanych i remontowych. Lepszym wyborem będą lekkie rusztowania aluminiowe na kółkach, szczególnie że pod względem jakości oraz zabezpieczeń w niczym nie ustępują one modelom dla profesjonalistów. Co charakteryzuje nowoczesne rusztowania jezdne? Tego dowiesz się w dalszej części artykułu.
Nowoczesne rusztowanie przejezdne: lekkie, mobilne i… bezpieczne!
Rusztowania aluminiowe marki KRAUSE charakteryzuje przede wszystkim łatwość montażu oraz niska waga. Nowoczesne aluminium wykorzystywane do tworzenia konstrukcji jest wytrzymałe i jednocześnie na tyle lekkie, że całą konstrukcję można samodzielnie przestawić. Z tego względu producenci wyposażyli rusztowania jezdne w specjalne rolki z hamulcem. Takie rozwiązanie zdecydowanie przyda się na przykład podczas malowania ścian i sufitów – z łatwością przesuniesz rusztowanie wzdłuż ściany wraz z postępem prac.
Mimo że rusztowania aluminiowe są lekkie, to pozostają stabilne. Pozwalają więc na bezpieczną pracę, co jest szczególnie ważne podczas czynności na większej wysokości roboczej.
Wspinanie się na wysoką drabinę dla wielu osób jest sporym wyzwaniem. W przypadku rusztowania przejezdnego z jednej strony zyskujesz szeroką platformę, na której możesz poruszać się nieco swobodniej, a z drugiej – osłaniające ze wszystkich stron barierki. Jeśli nie chcesz co chwilę schodzić z drabiny i przestawiać jej w nowe miejsce lub szukasz rozwiązania, które pomieści nie tylko Ciebie, ale również wszystkie potrzebne narzędzia i materiały, rusztowanie aluminiowe to sprzęt, który spełni Twoje oczekiwania.
Gdzie wykorzystuje się domowe rusztowania przejezdne?
Odpowiedź na to pytanie jest prosta: wszędzie tam, gdzie potrzebujesz stabilnego i bezpiecznego sprzętu do pracy na wysokości! Przyda się podczas:
- prac remontowych i konserwacyjnych,
- drobnych napraw,
- czyszczenia systemów rynnowych,
- przycinania żywopłotów,
- mycia okien i elewacji.
Rusztowanie jezdne to sprzęt, który najlepiej sprawdzi się podczas długotrwałych prac na wysokości. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze modelu na użytek domowy? Już wyjaśniamy!
Domowe rusztowania jezdne: które wybrać?
W przypadku rusztowań domowych nie potrzebujemy zazwyczaj dużej wysokości roboczej. Do większości prac wystarczy wysokość ok. 3 metrów, dlatego przy wyborze warto zwrócić uwagę na ten parametr.
Wyższe rusztowania aluminiowe będą zajmowały więcej miejsca – jeśli nie potrzebujesz bardzo wysokiego sprzętu, składane rusztowanie mini będzie wystarczające. Lekki model z rolkami jezdnymi można bez problemu ustawić w wybranym miejscu – również o zróżnicowanej wysokości lub na schodach. Po złożeniu rusztowanie nie zajmuje dużo miejsca, więc powinno zmieścić się w każdym garażu czy pomieszczeniu gospodarczym.
Przejezdne rusztowanie aluminiowe MONTO to z kolei model o większej nośności do bardziej zaawansowanych prac. Jest lekkie i kompaktowe, a zarazem bardzo stabilne. Po pracy możesz złożyć ramę rusztowania, a pomost zawiesić pionowo – nie zajmie dużo więcej miejsca od drabiny wolnostojącej.
Domowe rusztowania jezdne można wykorzystać na wiele sposobów. Sięgnij po nie, jeśli szukasz praktycznych rozwiązań do prac na wysokości i zależy Ci na komforcie i bezpieczeństwie.