REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 30 czerwca 2024

Tlen jest niezbędny dla zdrowia i urody

Terapia polega na przebywaniu we wnętrzu urządzenia przez określony czas, a osoba doświadcza wtedy podwyższonego ciśnienia i oddycha powietrzem o zwiększonym stężeniu tlenu. Efektem jest lepsze dotlenienie komórek organizmu. (Fot. Materiały prasowe)

Terapia normobaryczna to najlepsza mieszanka odpowiednio wyższego stężenia tlenu, dwutlenku węgla i wodoru, który możemy dostarczyć sobie tu i teraz, czyli w komorze normobarycznej. To sprawi, że nasz organizm stanie się maksymalnie dotleniony.

ARTYKUŁ PARTNERA

Terapia normobaryczna to po prostu odmiana tlenoterapii. Ciśnienie jakie panuje w komorze normobarycznej to 1500 hPa, do tego zawartość 40 proc. tlenu, większa doza dwutlenku węgla (1,5-2,5 proc.) oraz większa ilość wodoru (0,5 proc.). Taka mieszanka we krwi działa jak katalizator, doprowadzając tlen z erytrocytów do komórek macierzystych, z których powstają wszystkie tkanki organizmu. Dostarczenie odpowiedniej ilości tlenu powoduje, że szpik kostny produkuje prawidłową ilość komórek, potrzebną do właściwego funkcjonowania organizmu. Opisując te zjawiska prościej – wewnątrz komory normobarycznej występuje odpowiednie stężenie trzech pierwiastków: tlenu, dwutlenku węgla i wodoru. Dwukrotnie większa zawartość tlenu w mieszance powoduje lepszą jego przyswajalność do organizmu, dzięki podwyższonemu ciśnieniu wykorzystanie tlenu może sięgać nawet 100 proc. (w normalnym środowisku atmosfery ziemskiej jest to zaledwie ok. 20 proc.). Za lepszą przyswajalność tlenu odpowiada także dwutlenek węgla, natomiast dodany wodór jest silnym antyoksydantem. Posiada właściwości łączące wolne rodniki, które następnie są usuwane z organizmu.

Terapia polega na przebywaniu we wnętrzu urządzenia przez określony czas, a osoba doświadcza wtedy podwyższonego ciśnienia i oddycha powietrzem o zwiększonym stężeniu tlenu. Efektem jest lepsze dotlenienie komórek organizmu.

Wspomaga leczenie

Zwiększony przypływ energii, lepszą jakość snu, poprawa stanu skóry, czy też zmniejszenie stanów zapalnych, oparzeń lub szybsze gojenie się ran. Pacjenci mówią, że po pobycie w komorze czują się „jak nowonarodzeni”.

Wśród pozytywnych skutków normobarii wymienić można m.in. poprawę funkcjonowania jelit, wzrost produkcji serotoniny (czyli również przeciwdziałanie depresji), leczenie migreny, zwiększenie wydolności organizmu, a więc także poprawa wyników sportowych, czy szybsze leczenie ran i kontuzji. Wymienić można jeszcze wspomaganie rehabilitacji kardiologicznej, neurologicznej, czy onkologicznej. Tlenoterapia ma też działanie wspomagające leczenie np. alergii, skutków boreliozy, cukrzycy, przyspiesza gojenie ran, łagodzi stany depresji, migren, problemy reumatyczne, niweluje stany zapalne w organizmie.

... a także urodę

Tlenoterapia stanowi świetną alternatywę i uzupełnienie dla zabiegów z kategorii beauty and SPA. Tzw. kąpiele tlenowe w naturalny sposób motywują organizm do wydalania toksyn i pozbywania się szkodliwych wolnych rodników. Pobyt w komorze wspomaga produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu poprawia się wygląd skóry, włosów i paznokci. Dzięki niej zwiększa się liczba komórek macierzystych, które mają niebagatelne znaczenie dla regeneracji ludzkich tkanek. Przyspieszany jest także proces regeneracji po zabiegach estetycznych. Komora sprawia, że tkanki szybciej się regenerują. Ponadto stymuluje produkcję nowych naczyń krwionośnych, dzięki czemu sprzyja poprawie krążenia.

Co to ma wspólnego ze skórą? Otóż lepsze ukrwienie przeciwdziała takim dolegliwościom, jak łupież, zakażenia grzybicze czy trądzik, alergiom, stanom zapalnym. Co więcej, układ odpornościowy staje się silniejszy, co pozwala organizmowi lepiej radzić sobie z nowymi infekcjami. Na skórze pojawia się mniej podrażnień, przebarwień i wyprysków, dzięki czemu nabiera zdrowszego i młodszego wyglądu. A jeśli nie mamy jakiś większych problemów z cerą i w ogóle ze skórą, normobaria świetnie sprawdzi się jako terapia profilaktyczna. Regularne wizyty w komorze stymulują produkcję elastyny i kolagenu, a ponadto zwiększają ilość komórek macierzystych. Skóra staje się gładsza i bardziej elastyczna. Co więcej, poprawia się także jej kondycja, co wpływa na lepszą regenerację i ogranicza działanie wolnych rodników. Zresztą komora normobaryczna poprawia pracę całego organizmu, wzmacnia układ immunologiczny, wspomaga odchudzanie, redukuje cellulit, zwiększa kondycję fizyczną i psychiczną, poprawia pamięć, czy pomaga w usuwaniu zakażeń.

Nie trzeba się specjalnie przygotowywać

Wejście do komory nie wymaga wcześniejszych przygotowań. Temperatura w komorze normobarycznej wynosi około 19-23 stopni Celsjusza, wchodzimy do niej jak do zwykłego pomieszczenia. Przed wejściem do komory przechodzimy przez specjalną śluzę, dzięki której przystosowujemy się do zmiany ciśnienia panującego we wnętrzu komory. Przed wejściem do śluzy, w której następuje wyrównanie ciśnienia, wszyscy zostaną szczegółowo poinstruowani o metodach mających na celu zniwelowanie skutków podnoszenia ciśnienia. Woda RED-OX, dostępna dla wszystkich osób korzystających z sesji, dodatkowo pomoże właściwie wyrównać ciśnienie w uchu wewnętrznym.

Zwiększony przypływ energii, lepszą jakość snu, poprawa stanu skóry, czy też zmniejszenie stanów zapalnych, oparzeń lub szybsze gojenie się ran. Pacjenci mówią, że po pobycie w komorze czują się „jak nowonarodzeni”. (Fot. Mat. prasowe)

Normobaria to młodsza odmiana tlenoterapii

Najbardziej popularne typy tlenoterapii to hiperbaria i normobaria. Obie terapie opierają się na zwiększeniu ciśnienia barycznego. Występują jednak wśród nich istotne różnice. Hiperbaria jest najbardziej znanym rodzajem tlenoterapii. Pozwala na wdychanie 100 proc. czystego tlenu i dodatkowo zwiększając ciśnienie od 300 hPa do 2500 hPa, względem tego, które panuje obecnie. A normobaria to młodsza odmiana tlenoterapii. Ciśnienie jest podwyższone o 500 hPa i oddychamy w niej zmienionym składem powietrza. Tlenu mamy ok. 40 proc., dwutlenku węgla ok 1,5-2,5 proc. i wodoru ok. 0,5 proc.

Przeciwwskazań jest niewiele…

W większości przypadków terapia normobaryczna jest uznawana za bezpieczną. Jednakże, jak każda forma terapii, może wywołać pewne skutki uboczne u niektórych osób. Przeciwwskazaniem do korzystania z sesji w komorze normobarycznej jest świeże zapalenie ucha, zapalenie zatok, infekcja górnych dróg oddechowych, a także choroby zakaźne. Osoby które mają tętniaki, a także są po przeszczepie organów w ogóle nie powinny korzystać z komory normobarycznej.

Ile trwa seans?

Sesja dzienna trwa 2 godziny, a sesja nocna – 10.5 godziny. Coraz częściej sesja w komorze jest czasem spotkań towarzyskich, biznesowych, szkoleń, a także – naprawdę – wydarzeń kulturalnych.

HiperbariaNormobaria
Podwyższony poziom ciśnienia i tlenuPodwyższony poziom ciśnienia, tlenu, dwutlenku węgla i wodoru
Ciśnienie pomiędzy 1300 hPa – 3500 hPaCiśnienie około 1500 hPa
Czas zabiegu ok 90 min. Przerwa pomiędzy sesjami wynosi ok. 24h.Czas zabiegu ok. 120 min (ale można go wydłużyć bez żadnych skutków ubocznych)

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin