REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Nowe ceny za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

Kobiety w bikini nad Jeziorem Tarnobrzeskim
Nowe zasady nad Jeziorem Tarnobrzeskim, korzystne dla tarnobrzeżan, a nieco mniej dla przyjezdnych mają obowiązywać od 1 maja br. (Fot. Bogdan Myśliwiec)

Mieszkańcy Tarnobrzega będą mogli w tym sezonie zapłacić jednorazowy abonament i cieszyć się tańszymi wjazdami nad Jezioro Tarnobrzeskie. Przyjezdnych czeka natomiast podwyżka opłaty za wjazd. Prezydent miasta wydał w sprawie tegorocznych stawek zarządzenie, które będzie obowiązywało już od 1 maja br.

Przez dwa ostatnie lata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie trzeba było zapłacić 10 zł. Czas pobytu nad akwenem nie miał przy tym znaczenia. Opłatę należało uiścić w jednym z parkomatów znajdujących się wzdłuż dróg okalających akwen. Taka sama stawka obowiązywała tarnobrzeżan i przyjezdnych z innych regionów.

Abonament dla mieszkańców Tarnobrzega

W tym roku, prezydent Dariusz Bożek postanowił, że mieszkańcy Tarnobrzega będą mogli korzystać z wjazdu nad akwen na bardziej korzystnych zasadach. Zaproponowane w prezydenckim zarządzeniu rozwiązanie to specjalny 50-złotowy abonament na cały sezon, czyli od maja do września. Taki karnet będzie mógł kupić właściciel pojazdu zameldowany na terenie Tarnobrzega.

PRZECZYTAJ TEŻ: Chcą uzdrowiska dla gminy Tarnobrzeg. Protestują przeciwko spalarni śmieci

To ukłon w stronę tarnobrzeżan płacących podatki, z których część również wykorzystywana jest na utrzymywanie jeziora. Rozbudowa tamtejszej infrastruktury także w ostatnich latach odbyła się kosztem środków unijnych oraz miejskich.

20 albo 80 zł za wjazd

Pozostałych, chcących spędzić czas nad tarnobrzeskim akwenem, będzie obowiązywać stawka wyższa, nazwana podstawową. Ma wynosić 80 zł za jednorazowy wjazd. Przy czym, każdy będzie mógł skorzystać z promocji i zapłacić nie 80, a 20 zł. Trzeba będzie tylko uregulować płatność zaraz po wjeździe w urządzeniach do poboru opłat gotówką lub kartą płatniczą, blikiem lub przez aplikację w systemie płatności mobilnych.

Jeśli ktoś będzie chciał ją ominąć, musi się liczyć z tym, że czekać go będzie zapłata kwoty podstawowej. A ta jest cztery razy wyższa.

Nowe zasady nad Jeziorem Tarnobrzeskim mają obowiązywać od 1 maja do 30 września br. w godz. 8 – 18. Zarządzenie w tej sprawie zostało już opublikowane w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin