„Simona Kossak”, „U Pana Boga w Królowym Moście”i „Quo Vadis” – m.in. te nowości w najbliższym czasie będzie można obejrzeć w rzeszowskim kinie Zorza. Na dużym ekranie nie zabraknie także innych ciekawych propozycji filmowych.
„Simona Kossak”- przedpremierowo w Babski wieczór
Simona Kossak, córka malarza Jerzego Kossaka i wnuczka Wojciecha, pozbawiona talentu, który od pokoleń definiuje jej rodzinę, dorasta nie zaznając ciepła ze strony despotycznej matki. Gdy po studiach rzuca wszystko – dom, tradycję, społeczne konwenanse – i obejmuje posadę naukowczyni w Białowieży, zaczyna życie na własnych warunkach. Osiedla się w środku puszczy, w domu bez prądu i bieżącej wody, w otoczeniu dzikiej przyrody. Tam, na magicznym odludziu poznaje fotografa Lecha Wilczka, z którym dzieli pasje – miłość do natury i… potrzebę wolności. Ich niezwykła relacja wymyka się wszelkim schematom. Jednak wyobrażenia Simony o pracy przyrodnika i pozycji młodej kobiety w świecie zdominowanym przez mężczyzn ulegają bolesnej weryfikacji. Musi stanąć w obronie nie tylko swoich ideałów, ale również świata roślin i zwierząt.
Babski Wieczór i przedpremierowy seans filmu „Simona Kossak” już 25 października o godz. 19.00. Przed seansem w holu kina od godz. 18.00 zaplanowano różne pokazy kosmetyczne i dietetyczne dla Pań. Bilety: 22 zł.
„U Pana Boga w Królowym Moście”
Kontynuacja kultowej serii filmów oraz będących ich rozwinięciem seriali, których kompilację opowieści, aktorów, krajobrazów i genius loci pokochali polscy widzowie. Według reżysera filmowe realia polskiej prowincji to świat, którego nie ma, ale za którego naturalnym porządkiem, dumą, lokalnym patriotyzmem i jasnym podziałem na dobro i zło ludzie tęsknią. Najnowsza część odnosi się do bieżącej sytuacji politycznej i społecznej. W podziemiach kościoła w Królowym Moście studentka archeologii odnajduje królewski dokument, nadający za zasługi w wojnie ze Szwedami księciu Butrymowiczowi prawo do utworzenia suwerennego księstwa na terenach wokół miejscowości.
„Quo Vadis” w kinie Zorza
Animowana adaptacja powieści wszech czasów! Rzym w roku 63, za panowania cesarza Nerona. Młody rzymski żołnierz Winicjusz zakochuje się w Ligii, która jest chrześcijanką… O pomoc w zdobyciu dziewczyny Winicjusz prosi wuja Petroniusza, wpływowego doradcę samego cesarza Nerona. W wyniku planu Petroniusza Neron nakazuje sprowadzić Ligię na dwór jako własność Cesarstwa, a następnie przekazać Winicjuszowi w nagrodę za zasługi wojenne. Ta jednak, z pomocą wiernego Ursusa, ucieka. W odnalezieniu Ligii pomaga Winicjuszowi i Petroniuszowi grecki filozof i awanturnik Chilo.
- PRZECZYTAJ TEŻ: Jak Brigitte Bardot została sławna…
Wkrótce uczucia Ligii rozkwitają, a sam Winicjusz planuje już ślub. Tymczasem w Rzymie wybucha wielki pożar, którego sprawcą jest dowódca Pretorian Tigellinus, wykonujący rozkazy Nerona. W ramach politycznej rozgrywki winą za spalenie miasta zostają obarczeni chrześcijanie. Neron organizuje wielkie igrzyska męczeństwa. Winicjusz desperacko próbuje ocalić Ligię. W finałowej scenie potężny Ursus pokonuje dzikiego byka, a rozgorączkowany rzymski tłum wymusza na Neronie uwolnienie Ligii.
„Elli i ekipa straszaków”
Elli bardzo marzy o tym, by znaleźć przyjaciół. Ma z tym kłopot, ponieważ jest duszkiem i wszyscy się jej boją. Gdy jednak stanie przed zadaniem uratowania wuja, będzie mogła liczyć na pomoc napotkanej dopiero co nieszablonowej ekipy. Wspólnie pokażą, że nie taki straszak straszny, jak go malują!
„Emma Odważna”
Miniaturowa, ciekawska, wychowana przez zwierzęta ludzka dziewczynka wyrusza z misją odnalezienia swojej prawdziwej rodziny. Po drodze zbiera nietuzinkową ekipę – Żółwika Bystrzaka, ambitnego naukowca Wilka i Łasicę Łotrzyka.
„Megalopolis” w kinie Zorza
„Megalopolis” to rzymska epopeja w wyimaginowanej współczesnej Ameryce w stanie upadku. Miasto Nowy Rzym musi się koniecznie zmienić. To tworzy poważny konflikt między Cezarem Catiliną, genialnym artystą mającym moc zatrzymywania czasu, a ultra-konserwatywnym burmistrzem Franklynem Cicerem. Pierwszy marzy o idealnej utopijnej przyszłości. Drugi, jest bardzo przywiązany do regresywnego status quo, chroniącego chciwość, przywileje i prywatne milicje. Córka burmistrza i celebrytka Julia Cicero, zakochana w Cezarze Catilinie, jest rozdarta między dwoma mężczyznami. Będzie musiała odkryć, co jej zdaniem jest najlepsze dla przyszłości ludzkości.
„Ojciec roku”
Andy Goodrich (Michael Keaton) to pochłonięty pracą handlarz dziełami sztuki, który niezbyt dobrze wywiązuje się z ojcowskich obowiązków względem dwójki 9-letnich bliźniaków. Pewnego dnia jego druga żona opuszcza go i rozpoczyna 90-dniowy program odwykowy, grożąc jednocześnie rozwodem. Goodrich zmuszony jest przejąć opiekę nad dziećmi i tym samym wejść w świat współczesnego rodzicielstwa, na co jest kompletnie nieprzygotowany. Kiedy wypełniona odpowiedzialnością codzienność sprowadza go do parteru, a kariera wisi na włosku – Andy postanawia poprosić o wsparcie swoją dorosłą i ciężarną córkę Grace. To wielka szansa dla będącego w wiecznej pogoni za karierą mężczyzny, aby odnowić dawne relacje i zrozumieć, czym tak naprawdę jest budowanie rodziny.
„Wspomnienia płonącego ciała”
Dorastając w czasach, gdy seksualność była tematem tabu, 68-letnia Ana, 69-letnia Patricia i 71-letnia Mayela rozwinęły swoje postrzeganie tego, co oznacza bycie kobietą, wyłącznie w oparciu o niewypowiedziane zasady i ukryte oczekiwania. Wreszcie, po latach milczenia, zdobyły się na odwagę i postanowiły otwarcie o tym opowiedzieć. Wspomnienia, sekrety oraz tęsknoty trójki bohaterek korespondują ze sobą i przeplatają się tu w poetycki, poruszający sposób. Niełatwe, pełne wewnętrznego gniewu oraz długo tłumionej frustracji historie wypełniają ciało innej kobiety z tego pokolenia, która odgrywa role z życia każdej z nich i w ten sposób łączy ich losy.