Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Nie tylko „Bękart” i „Za duży na bajki 2”. Sprawdź najbliższe premiery i repertuar w rzeszowskim kinie Zorza (15 – 22.03.)

Wnętrze kina Zorza. (Fot. Archiwum)

„Bękart”, „Cztery córki”, „Miłość bez ostrzeżenia”, „Pieśni ziemi”, „Pokój nauczycielski” i „Za duży na bajki 2” to nowości, które w najbliższym czasie będzie można obejrzeć w rzeszowskim kinie Zorza. Na dużym ekranie nie zabraknie także innych ciekawych propozycji filmowych.

„Bękart”

Rok 1755. Kapitan Ludvig opuszcza przytułek dla weteranów wojennych i udaje się do króla. Śmie prosić o pozwolenie na kolonizację jutlandzkich wrzosowisk, a w przypadku powodzenia – nadania mu tytułu szlacheckiego, przekazania posiadłości oraz służby. Wzburzeni jego arogancją duńscy nadworni zakładają z góry porażkę, więc przystają na jego propozycję.

Ludvig codziennie, mozolnie sprawdza centymetr po centymetrze glebę, szukając także chętnych do budowy kolonii, ale każdy z miejscowych wie, że ziemia jest nieurodzajna. Kiedy odbiera tajemnicze worki z Niemiec, potrzebuje pracowników, więc zmuszony jest zatrudnić parę uciekinierów.

Mijają miesiące, powstaje dom i stodoła, a o jego planach dowiaduje się de Schinkel, bezlitosny władca ziemski planujący wykupić całość wrzosowisk. Przedstawia mu ofertę, lecz Ludvig sprzeciwia się…

Dramat historyczny, reżyseria: Nikolaj Arcel; obsada: Mads Mikkelsen, Simon Bennebjerg, Amanda Collin

Główną rolę w filmie „Bękart” gra Mads Mikkelsen. (Fot. Mat. dystrybutora)

„Cztery córki”

Kaouther Ben Hania porusza problem przemocy i traum, przekazywanych z pokolenia na pokolenie. To bardzo zaskakujący film, również od strony formalnej.

Reżyserka zdecydowała się na niecodzienny eksperyment – zacierając granicę między dokumentem a fikcją, wprowadziła na plan dwie aktorki. Zastępują one dwie nieobecne córki tunezyjskiej matki, Olfy, które dołączyły do ISIS.

Kaouther Ben Hania filmując twarze i emocje z bliska, w zaufaniu i współudziale kobiet stworzyła intymny portret rodziny.

Dokumentalny, reżyseria: Kaouther Ben Hania; obsada: Eya Chikhaoui, Tayssir Chikhaoui, Olfa Hamrouni, Hend Sabri, Nour Karoui

„Cztery córki” to intymny portret rodziny. (Fot. Mat. dystrybutora)

„Miłość bez ostrzeżenia”

Mieszkający w najbardziej inspirującym mieście świata kompozytor przechodzi kryzys – musi napisać operę, która zachwyci cały Nowy Jork. Sprawa nie jest prosta – zblazowana śmietanka towarzyska widziała już prawie wszystko. Za radą żony, która, choć prowadzi popularną klinikę terapeutyczną, sama zmaga się z nerwicą natręctw, postanawia poszukać natchnienia w najmniej oczekiwanym miejscu. Jego muzą okaże się seksoholiczka, kapitan statku rybackiego dryfującego wokół Manhattanu.

Pełna humoru opowieść o tym, że w wielkim mieście nie ma rzeczy niemożliwych, a wszystkich jego mieszkańców łączy jedno – nadzieja, że wyczekiwana miłość w końcu nadejdzie.

Komedia romantyczna; reż.: Rebecca Miller; obsada: Joanna Kulig, Anne Hathaway, Peter Dinklage, Marisa Tomei

W kinie Zorza można oglądać m.in. „Miłość bez ostrzeżenia”. (Fot. Mat. dystrybutora)

„Pieśni ziemi”

Reżyserka, przez cztery pory roku, towarzyszy ojcu w wędrówkach przez dzikie, górskie rejony zachodniej Norwegii, by podążając z kamerą śladami przodków, odpowiedzieć sobie na pytanie: skąd jestem? Dziewicza w tym rejonie natura pulsuje nieustającym cyklem narodzin i śmierci.

Dokumentalny; reżyseria: Margreth Olin

Trailer filmu „Pieśń ziemi”.

„Pokój nauczycielski”

Kiedy jeden z uczniów zostaje podejrzany o kradzież, nauczycielka matematyki postanawia dotrzeć do sedna sprawy.

Dramat; reżyseria: Ilker Çatak, obsada: Leonie Benesch, Leonard Stettnisch, Eva Löbau

Kadr z filmu „Pokój nauczycielski”. (Fot. Mat. dystrybutora)

„Za duży na bajki 2”

Ulubione gamingowe trio powraca! Tym razem Waldek, Staszek i Delfina przeżyją lato pełne przygód w Tatrach.

Podczas wycieczki Waldek przypadkowo dowiaduje się, że w okolicy mieszka jego ojciec, o którym od mamy słyszał tylko tyle, że dawno temu porzucił ich rodzinę. Chłopiec postanawia za wszelką cenę go odnaleźć i osobiście zapytać o powody tej decyzji. Wraz ze Staszkiem, pod osłoną nocy, wyruszają na poszukiwania. Czyhające na nich na górskim szlaku niebezpieczeństwa to nic w porównaniu z zadaniem, które otrzymuje Delfina. Kreatywna nastolatka musi ukryć przed niczego nieświadomą ciotką, mamą Waldka oraz… jej nowym partnerem prawdę o zniknięciu chłopców.

Jakie zawirowania w życie wszystkich bohaterów wniesie ta sekretna misja? Czy Waldek otrzyma odpowiedzi na dręczące go pytania i zrozumie postępowanie ojca?

Familijny; reżyseria: Kristoffer Rus; obsada: Dorota Kolak, Amelia Fijałkowska, Karolina Gruszka, Paweł Domagała, Maciej Karaś, Michał Żurawski, Patryk Siemek, Grzegorz Małecki

Kadr z filmu „Za duży na bajki 2”. (Fot. Mat. dystrybutora)

SZCZEGÓŁOWY REPERTUAR KINA ZORZA ZNAJDĄ PAŃSTWO TUTAJ!

GRATISY!
Kino „Zorza” oferuje naszym Czytelnikom bezpłatną wejściówkę dla 2 osób na wybrany seans. Otrzymają je osoby, które jako pierwsze wyślą w piątek – 15 marca, do godz. 14 maila na adres: konkurs@supernowosci24.pl, w tytule wpisując „Zorza”.
Wejściówkę można wykorzystać od 15 do 21.03.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin