Co proponuje rzeszowski Teatr im. Wandy Siemaszkowej na najbliższy weekend? Do wyboru są „Małe zbrodnie małżeńskie” oraz „Szalone nożyczki”.
„Małe zbrodnie małżeńskie”
- 26.04. (pt.) godz. 18.00 – Mała Scena
- 27.04. (sb.) godz. 19.00 – Mała Scena
- 28.04. (ndz.) godz. 19.00 – Mała Scena
Chyba żadne z uczuć nie wywołuje tak skrajnych emocji, jak miłość. W jednej chwili potrafi doprowadzić nas do szaleństwa, a w drugiej uczynić najszczęśliwszymi ludźmi na Ziemi.
PRZECZYTAJ TEŻ: Kim były kobiety z najsłynniejszych obrazów?
Bohaterowie „Małych zbrodni małżeńskich” Érica-Emmanuela Schmitta – Lisa i Gilles – mierzą się z całą paletą emocji, które miłość nam oferuje, sprawdzając, co pozostało z niegdyś gorącego uczucia po 10 latach małżeństwa. Warunki do tego nie są jednak sprzyjające – Gilles cierpi na powypadkową amnezję, a Lisa – z niewiadomych przyczyn – nie mówi mu wszystkiego. Zamiast szczerzej rozmowy, mnożą się pytania, a bohaterowie – uwikłani w kłamstwo i intrygę – nie zauważają, jak umyka im sedno sprawy.
„Małe zbrodnie małżeńskie” to przewrotny thriller kryminalny, wprowadzający w trzymające w napięciu dochodzenie, które pomoże odpowiedzieć na pytanie: na co nas stać w imię miłości?
- Reżyseria: Jan Hussakowski
- Obsada: Magdalena Kozikowska-Pieńko, Karol Kadłubiec
„Szalone nożyczki”
- 26.04. (pt.) godz. 19.00 – Duża Scena
- 27.04. (sb.) godz. 18.00 – Duża Scena
- 28.04. (ndz.) godz. 18.00 – Duża Scena
Miejsce akcji – salon fryzjerski. Czas wydarzeń – późne popołudnie. Osoby – barwny fryzjer, jego atrakcyjna asystentka oraz klienci – typki spod ciemnej gwiazdy. Punktem kulminacyjnym jest morderstwo znanej pianistki.
„Szalone nożyczki” to teatr interaktywny. Autor sztuki jedną z ról powierzył publiczności, to od niej zależy rozwój sytuacji i zakończenie przedstawienia.
„Szalone nożyczki” w 1997 wpisano do światowej Księgi Rekordów Guinnessa jako sztukę najdłużej obecną w repertuarach teatrów amerykańskich.
- Reżyseria: Marcin Sławiński
- Obsada: Anna Demczuk, Justyna Król, Michał Chołka, Józef Hamkało, Marek Kępiński, Robert Chodur