Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 21 kwietnia 2024

„Zemsta” wraca na scenę rzeszowskiego Teatru Maska. Pierwszy spektakl już 16 kwietnia!

(Fot. Teatr Maska)

Jeden zamek, dwa rody i wieczne spory. Powodów jest tysiąc – mniej lub bardziej błahych. O dziurę w murze. O to, że… Zresztą, czy to ważne o co? Ważne, że to my mamy rację, a nie oni. I to oni powinni zostać ukarani, ośmieszeni… Już w kwietniu „Zemsta”, w reżyserii Pawła Aignera, wraca na scenę rzeszowskiego Teatru Maska!

Choć prapremiera sztuki Aleksandra Fredry odbyła się niemal dwa wieki temu, „Zemsta” pozostaje jedną z najpopularniejszych i najbardziej ukochanych polskich sztuk. Wciąż na nowo obdarzany rolą lustra, w którym odbijamy rodzimą rzeczywistość sąsiedzkiego piekiełka, tekst „Zemsty” nie zestarzał się ani na jotę, bo i nasze narodowe przywary nadal trzymają się mocno.

(Fot. Teatr Maska)
(Fot. Teatr Maska)
(Fot. Teatr Maska)

Pomimo „konfliktogennej” tematyki Fredrowski świat namalowany jest jednak ciepłymi, życzliwymi barwami, osładzając gorzką niekiedy prawdę o Polakach.

„Zemsta” pozostaje przede wszystkim niedościgłą komedią, napisaną charakterystyczną, wpadającą w ucho mistrzowską frazą, skrzącą się od ciętego humoru.

  • autor: Aleksander Fredro
  • reżyseria: Paweł Aigner
  • scenografia: Magdalena Gajewska
  • muzyka: Tomasz Lewandowski
  • choreografia szermierki: Rafał Domagała
  • obsada: Anna Kukułowicz – Podstolina; Katarzyna Lewandowska – Klara; Bogusław Michałek – Rejent; Paweł Gładyś (gościnnie) – Cześnik; Michał Jarmoszuk (gościnnie) – Papkin; Maciej Owczarek – Wacław; Kamil Dobrowolski – Służący, Murarz

Terminy spektakli (14+):
wtorek (16 kwietnia), godz. 18.00
środa, czwartek, piątek (17, 18 i 19 kwietnia), godz. 9.00 i 11.30
Informacje o biletach oraz repertuar znajdą Państwo TUTAJ!

„Zemsta” – reż. Paweł Aigner Teatr Maska w Rzeszowie

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin