Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 25 maja 2024

15. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy wkrótce w Rzeszowie. Oto pierwsi goście

Andrzej Bargiel w Himalajach
Andrzej Bargiel opowie widzom Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego o tym, jak zjechać na nartach z ośmiotysięcznika. (Fot. materiały organizatorów)

To będzie już 15. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy. Jubileuszowa edycja największej w tej części Polski podróżniczej imprezy zawita do Rzeszowa w pierwszy weekend listopada. Przedstawiamy pierwszych gości i zapraszamy na „Randkę w ciemno”.

PATRONAT SUPER NOWOŚCI

PKP w tym roku powraca na scenę G2A Arena w podrzeszowskiej Jasionce. W dniach 3 – 5 listopada miejsce to zamieni się w podróżnicze centrum Polski. Głównym punktem programu tradycyjnie będą prelekcje i pokazy zaproszonych gości. Właśnie poznaliśmy pierwsze nazwiska.

Na granice zmysłów i ośmiotysięczniki

Na PKP do Rzeszowa po raz kolejny zawita Przemek Kossakowski, dziennikarz i podróżnik, który lubi podglądać to, co przytrafia się na granicy zmysłów. Co ciekawe, temat spotkania wybiorą sami widzowie w trakcie głosowania.

Wiemy natomiast z czym przyjedzie do Rzeszowa Aleksandra Mirosław. Rekordzistka świata we wspinaczce sportowej na czas opowie o sporcie, pasji i rywalizacji.

W świat wysokogórskich wypraw zabiorą natomiast widzów Kalejdoskopu Andrzej Bargiel i Piotr Krzyżowski. Pierwszy z nich ma na koncie m.in. zdobycie Broad Peaku i K2 z których zjechał na nartach, jako pierwszy człowiek w historii. Podobnie zrobił w tym roku ze szczytami Gasherbrum I i Gasherbrum II. Drugi to himalaista, zdobywca pięciu ośmiotysięczników.

Wśród tegorocznych gości będą też dwa podróżnicze duety. Maja Hawranek i Szymon Opryszek pokażą prawdziwe oblicze Urugwaju. A Karolina Miller i Piotr Andruszko, twórcy travel bloga Rudeiczarne, opowiedzą o Malcie, która stała się ich domem.

Zdjęcie portretowe Przemka Kossakowskiego
Przemek Kossakowski nie pierwszy raz będzie gościem Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego. (Fot. materiały organizatorów)

15. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy. 300 karnetów w specjalnej cenie

– Jak co roku staramy się, żeby było różnorodnie i ciekawie. Wkrótce przedstawimy kolejnych gości oraz szczegóły dotyczące prelekcji i warsztatów. Tymczasem zapraszamy na „Randkę w ciemno”. Nie będziecie zawiedzeni – zapewnia Bartek Piziak, jeden z pomysłodawców i organizator Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego.

„Randka…” to specjalna pula trzydniowych karnetów, które do poniedziałku, 9 października, można kupić w specjalnej cenie. Ulgowa wejściówka kosztuje 95 zł, a normalna – 110 zł. Uwaga! Jest ich tylko 300.

Od wtorku, lub po wyczerpaniu puli promocyjnej, wejściówki na Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy kosztować będą odpowiednio 115 i 130 zł.

Karolina Miller i Piotr Andruszko, twórcy podróżniczego vloga Rudeiczarne
Karolina Miller i Piotr Andruszko, twórcy travel bloga Rudeiczarne opowiedzą o Malcie. (Fot. materiały organizatorów)
Himalaista Piotr Krzyżowski z polską flagą.
Natomiast w najwyższe góry świata można się będzie wybrać z Piotrem Krzyżowskim. (Fot. materiały organizatorów)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin