REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 18 lipca 2024

Największe w Polsce międzynarodowe zawody 13-14 października w Rzeszowie. Roboty staną do walki.

zawodnik przygotowuje robota do startu w zawodach
Zawody będą dostępne zarówno offline, jak i online na Facebook’u i Youtubie. (Fot. Fundacja)

Do Rzeszowa powracają największe w Polsce międzynarodowe zawody robotów XChallenge! Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, Rzeszowska Grupa IT oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne Oddział Podkarpacki zapraszają na wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się w dniach 13 oraz 14 października 2023 roku, na największej hali widowiskowo-sportowej w Rzeszowie – Podpromiu.

Oczywiście zawody XChallenge (tak jak wszystkie projekty fundacji) są bezpłatne dla uczestników i widzów – zapewnia Łukasz Szuba, dyrektor fundacji.


XChallenge to cztery wydarzenia w jednym! Pierwszego dnia XChallenge odbędą się zawody Task Hunters – skierowane do uczniów szkół średnich z całej Polski. Maksymalnie 10-osobowe zespoły wraz z opiekunami startują w walce o podium na miano najlepszych robotyków! Na specjalnie przygotowanej arenie zawodnicy muszą wykonać szereg zadań, zdalnie sterując swój opracowany przed zawodami pojazd.

zawodnik kuca przy małym robocie
Na zawodników czekają jak zawsze nagrody pieniężne. W tym roku w puli przewidziano prawie 30 000 złotych! (Fot. Fundacja)

W ruch pójdą piły i młoty


Drugi dzień wydarzenia (sobota, 14 października) to dwa duże wydarzenia w kategorii otwartej – zawody Smash Bots i ROBO~motion.

Kategoria otwarta oznacza, że każdy, niezależnie od wieku, może startować w tych zawodach. Smash Botsy to jedyne takie wydarzenie w Polsce – masywne roboty o wymiarach 40 x 40 x 100 cm oraz wadze do 25 kg walczą ze sobą na specjalnie zaprojektowanej arenie mogącej wytrzymać każde uderzenie. Zdalnie sterowane roboty wyposażone w niezwykłe uzbrojenie toczą pojedynki podczas 3-minutowej rundy 1:1.

W tym roku dodajemy specjalne „przeszkadzajki”, które mogą znacznie wpłynąć na przebieg walki. Piły, ostrza, młoty – to jedne z elementów, które na pewno spotkacie w konstrukcjach naszych zawodników. Tegoroczną nowością jest konkurencja Smash Bots Mini dla uczestników szukających mniejszych wrażeń. Roboty mogą ważyć maksymalnie 454 g.


Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin