Temperatura w okolicach zera stopni nie zniechęciła blisko 300 osób, które w niedzielne południe wzięły udział w Biegu Tropem Wilczym w Tarnobrzegu. Na starcie stawiły się przedszkolaki, młodzież, dorośli i seniorzy. Byli także żołnierze 18. Pułku Artylerii z Nowej Dęby.
Tegoroczna edycja Biegu Tropem Wilczym odbyła się na terenach zielonych nad Wisłą. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Patriotyczny Tarnobrzeg. Jego prezes, Adrian Turek nie krył, że nie spodziewał się aż tak ogromnego zainteresowania biegiem. Liczba pakietów startowych była zbyt mała, aby wszyscy mogli z nich skorzystać, ale oczywiście nie miało to tego dnia dla uczestników biegu większego znaczenia. Ważny był udział i oddanie hołdu Żołnierzom Niezłomnym. Biegacze mieli do pokonania symboliczne 1963 metry, upamiętniające rok, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek.
W 2013 r. grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 r. bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.
Historia tarnobrzeskiego biegu sięga 2016 r., jego początki sięgają jednak 2011 r., kiedy to 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.