Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 marca 2024

Rzeszowski Teatr Maska nagrodzony w Warszawie

Na zdjęciu z nagrodą pozują: Monika Szela, dyrektorka teatru Maska w Rzeszowie (z prawej) i jej zastępca do spraw artystycznych Przemysław Jaszczak. (Fot. Maria Wilma)

55 tys. zł i dwie nagrody honorowe otrzymał rzeszowski Teatr Maska podczas finału 29. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Za „serię prapremier nowych sztuk dla dzieci i młodzieży oraz za konsekwencję i odwagę w promowaniu najnowszej polskiej dramaturgii”.

– To wielki i ważny sukces naszego teatru – podkreśla Anna Kulpa, specjalistka ds. promocji Teatru Maska w Rzeszowie.

Do finału tegorocznej edycji konkursu zakwalifikowano 14 spektakli spośród 134 zgłoszonych. Po ich obejrzeniu jury postanowiło przyznać 16 nagród głównych i trzy wyróżnienia.

– Do ścisłej finałowej czternastki zakwalifikował się nasz spektakl „Pradawne drzewo” według scenariusza i w reżyserii Honoraty Mierzejewskiej-Mikoszy – informuje Anna Kulpa.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w gronie trzynastu najlepszych spektakli konkursu znalazła się z kolei „Birura i tajemnica rzeki” w reż. Przemysława Jaszczaka.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin