REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Jan Miszczak: Katolik pełną gębą

Jan Miszczak

Coraz częściej różne wydarzenia opisywane przez nasze media przypominają kronikę kryminalną. Czytam właśnie, że Sąd Rejonowy w Lublinie skazał księdza Mirosława Matusznego na trzy tysiące złotych grzywny oraz tysiąc złotych nawiązki na Fundację Dajmy Dzieciom Siłę za znieważenie posłanki Lewicy Katarzyny Kotuli, obecnie ministry ds. równości.

Wydawać by się mogło, że już choćby z racji swego zawodu duchowny ten winien kochać bliźniego swego jak siebie samego, a tymczasem zamieścił on w mediach społecznościowych grafikę z wizerunkiem Katarzyny Kotuli w maseczce z błyskawicą i zestawił z fotografią przedstawiającą Hitlerjugend. Nad zdjęciem umieścił zaś napis: „Faszyzm, wczoraj i dzisiaj”. Uczynił to w czasie strajku kobiet, który nosił symbol czerwonej błyskawicy i objął cały kraj po wyroku Trybunału Przyłębskiej praktycznie zakazującego aborcji.

Skazany jest zresztą dość znany z nietypowych zachowań, bo np. w czasie pandemii koronawirusa zagorzale chodził ulicami Lublina z relikwiami św. Antoniego i modlił się o „oddalenie zarazy oraz niebezpieczeństwa utraty wiary”. Przebudził się dopiero wtedy, gdy abp Stanisław Budzik zakazał mu kolejnych „procesji”. A potem został przeniesiony do wiejskiej parafii, co wyraźnie świadczy o tym, że nie był raczej ulubieńcem swoich przełożonych. Wciąż jest natomiast ulubieńcem polityków prawicy, w czym nie ma nic dziwnego, bo swój swego zawsze lubi. Więc najbardziej lubi go Przemysław Czarnek, który teraz wrzeszczy, że jest to „wyrok polityczny” i „oznacza koniec wolności słowa w Polsce”(!). Chce też zorganizować zbiórkę pieniędzy dla biednej ofiary obecnego wymiaru sprawiedliwości.

W przypadku Czarnka nie ma w tym zresztą nic szczególnego, gdyż ostatnio sam znów zasłynął z aroganckiej awantury, którą wszczął z Robertem Biedroniem w studiu Polsat News. Dyskusja dotyczyła spraw związanych z LGBT, a także z kwestią krzyży w warszawskich urzędach, ale nie to jednak jest w tym przypadku najważniejsze. Istotne jest to, że Czarnek tak rozpalił się w swej nienawiści, iż prowadzący program red. Bogdan Rymanowski musiał wyłączyć politykom mikrofony. Kiedy zaś włączył je ponownie, to Czarnek nazwał Biedronia „zdegenerowanym człowiekiem”.

Takie słowa wypowiedziane przez – o ironio! – byłego ministra od nauki tudzież wychowania i nadal profesora KUL wywołały spore oburzenie, w tym też Donalda Tuska. „Kiedy oglądam barbarzyńców w rodzaju Czarnka i Budy po chamsku poniżających swoich rozmówców, widzę jak głęboka i zasadnicza jest w dzisiejszej Polsce konfrontacja między Wschodem i Zachodem. To nie jest spór wyborczy, to wojna cywilizacji” – napisał premier. Czarnek zaś odpisał mu po swojemu, zalecając szefowi rządu m. in. to, by „nie robił z siebie klauna”.

W tym momencie miałem szczerą ochotę, by wyrazić własną opinię na temat powyższych incydentów, ale przeczytałem wypowiedzi znanych ludzi i doszedłem do wniosku, że oni robią to lepiej. Np. Maciej Orłoś napisał tak: „No naprawdę – katolik pełną gębą… co za kultura, ogłada i klasa. Nie on jeden zresztą w PiS”. Swoje zdanie, krótkie, ale jakże dosadne, dorzucił też aktor Michał Żebrowski w programie TVP Info „Bez retuszu”: „Mam świadomość tego, jaką reprezentuje grupę i wrażliwość społeczną. To jest po prostu cham, młot i prostak”.

Po takich ocenach mogę już tylko głęboko sobie westchnąć: Boże, chroń nas przed takimi pasterzami i takimi politykami!

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin