REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 4 grudnia 2023

Ewa Leniart nie jest już wojewodą podkarpacką. Została odwołana

Ewa Leniart, była już wojewoda podkarpacka
2 listopada 2023 r. Ewa Leniart przestała pełnić swoją dotychczasową funkcje. Nie jest już wojewodą podkarpacką. (Fot. Wit Hadło)

Ewa Leniart w minionych wyborach parlamentarnych wywalczyła mandat posłanki na kolejną kadencję Sejmu. Oznacza to, że nie może być jednocześnie wojewodą podkarpacką. Złożyła rezygnację, a Prezes Rady Ministrów odwołał ją ze stanowiska.

26 października Ewa Leniart odebrała zaświadczenie PKW o wyborze na posła na Sejm RP. Tym razem nie zamierza z bycia posłanką rezygnować, tak jak miało to miejsce 2019 roku. Wtedy Ewa Leniart również została wybrana na posłankę z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Jednak zrzekła się mandatu i postała na stanowisku wojewody podkarpackiej. Za nią do Sejmu wszedł Andrzej Szlachta.

Ewa Leniart przeprowadziła województwo przez powodzie czy pandemię. Powołana pierwszy raz została w 2015 roku.

2 listopada Ewa Leniart przestała pełnić swoją dotychczasową funkcje. Oprócz Ewy Leniart rezygnację złożyło kilku innych wojewodów:

  • Władysław Dajczak, wojewoda lubuski,
  • Łukasz Kmita, wojewoda małopolski,
  • Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski,
  • Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski
  • czy Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski.

Ewę Leniart na stanowisku tymczasowo zastąpiła Jolanta Sawicka. Na razie będzie ona pełniła obowiązki wojewody podkarpackiej. Po utworzeniu rządu przez PO, Trzecią Drogę i Lewicę może się to zmienić.

Prezydent RP Andrzej Duda zwołał pierwsze posiedzenie parlamentu na 13 listopada 2023 r.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Dzisiejsze wydanie gazety
Super Nowości do nabycia
w kioskach na Podkarpaciu

Reklama

@2008 – 2023 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin