Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

W czwartek pogrzeb Mariana Basiaka, legendarnego trenera boksu

Marian Basiak (Fot. FB Łukasz Różański)

18 listopada w wieku 83 lat zmarł Marian Basiak, legendarny trener bokserów Stali Rzeszów w tym także mistrza świata WBC w kategorii bridger, Łukasza Różańskiego.

Przez ponad pół wieku swojej pracy trenerskiej prowadził setki młodych zawodników, którzy zdobyli łącznie ponad 200 medali mistrzostw Polski. Był twórcą potęgi Igloopolu Dębica, z którym zdobył dwa drużynowe mistrzostwa Polski. Reaktywował także sekcję pięściarską Stali Rzeszów jak również pracował w reprezentacji Polski jako drugi szkoleniowiec.

– Żegnaj Panie Trenerze… Dziękuję za wszystko co dla mnie zrobiłeś, przez co razem przeszliśmy i co wspólnie osiągnęliśmy. Nie skłamię mówiąc, że byłeś dla mnie jak drugi Ojciec. Na treningu, nie raz z Twoich ust padało słowo „CZAS”, tym razem to dla Ciebie zatrzymał się na ziemi… Cześć Twojej pamięci!

– tak legendarnego szkoleniowca pożegnał w mediach społecznościowych Łukasz Różański. To właśnie jego Marian Basiak podczas kwietniowej gali w Jasionce poprowadził do tytułu mistrza świata.

W swojej karierze trenerskiej Marian Basiak miał okazję pracować z tak znakomitymi zawodnikami, jak Andrzej Gołota czy Tomasz Adamek. Jego wychowankiem jest wspomniany wyżej Różański, dla którego – co wielokrotnie powtarzał sam pięściarz – był jak drugi ojciec.

Pogrzeb śp. Mariana Basiaka odbędzie się w najbliższy czwartek (23 listopada) o godz. 12.30 na Cmentarzu Komunalnym Wilkowyja przy ul. Cienistej w Rzeszowie.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin