wt. 17 września 2024

Koszykarze Miasta Szkła najlepsi w turnieju o Puchar Prezydenta Krosna

Koszykarze Miasta Szkła wygrali Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krosna. Zespół łotewskiego trenera Edmundsa Valeiko zanotował komplet zwycięstw, wyprzedzając OPTeam Energia Polska Resovię i HydroTruck Radom.

KOSZYKÓWKA

Krośnianie jedynie w do połowy II kwarty mieli nieco problemów z rywalami, przegrywając 29:37. Z czasem inicjatywę przejęli gospodarze i kontrolowali mecz do końca. Po raz kolejny krośnianie imponowali w skuteczności rzutów z gry (50,9 proc).

W najbliższy weekend pierwszoligowy tercet Miasto Szkła Krosno, OPTeam Energia Polska Resovia i Muszynianka Sokół zagra w Łańcucie w Mistrzostwach Podkarpacia.

Miasto Szkła Krosno – HydroTruck Radom 91:78 (29:31, 23:14, 20:9, 19:24)

Miasto Szkła: Łałak 7 (1×3), Jackson 15 (3×3), Trubacz 15 (4×3), Laihonen 7, Wrona 10 oraz Jankowski 15 (3×3), Góreńczyk 8, Chrabota 4, Serwański 3 (1×3, 6 a.), Chodukiewicz 6, Terlecki 0, Chruściel 1.

Trener: Edmunds Valeiko.

HydroTruck: Zalewski 7 (1×3), Mroshnychenko 14 (3×3), Siemieniuk 8 (2×3), Ciechociński 10 (1×3, 12 zb.), Wall 9 (1×3)oraz Styczeń 7 (1×3), Wydra 9 (3×3), D. Dawdo 1, Komenda 13.

Trener Robert Witka.

Wyniki wcześniejszych meczów turnieju: Miasto Szkła Krosno – OPTeam Energia Polska Resovia 95:60 (23:12, 23:4, 28:23, 21:21), OPTeam Energia Polska Resovia – HydroTruck Radom 80:68 (23:20, 17:11, 18:11, 22:26).

PRZECZYTAJ TEŻ: Znamy terminarz koszykarskich Mistrzostw Podkarpacia