Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 17 października 2024

Miasto Szkła wygrywa kolejny mecz. Jest jedynym niepokonanym zespołem w I lidze

Miasto Szkła Krosno pokonało SKS Fulimpex Starogard Gdański i jest jedynym zespołem na zapleczu ekstraklasy bez porażki. Dla ekipy trenera Edmundsa Valeiko było to już czwarte zwycięstwo.

KOSZYKÓWKA. I LIGA

Krośnianie bardzo dobrze weszli w mecz i sukcesywnie wypracowywali sobie przewagę, która wkrótce wynosiła już 11 pkt. (21:10). Rywale zaczęli niwelować straty, ale co zbliżyli się na dystans 4-6 pkt to znów gospodarze „odjeżdżali”. Przy prowadzeniu Miasta Szkła 38:34 „Kociewskie Diabły” zanotowały serię 6:0 i wyszły na prowadzenie. Walka punkt za punkt rozgorzała na całego, a na przerwę zespół ze Starogardu Gdańskiego zszedł z minimalną zaliczką (46:45).

Na początku III kwarty goście wygrywali 55:51. Krośnianie szybko odrobili straty mając w swych szeregach świetnie spisującego się w rzutach z dystansu Radosław Trubacza (trafił 6 na 8 rzutów za trzy). Gospodarze dominowali też pod koszem (30-19 w zbiórkach) i ich przewaga zaczęła rosnąć.

Decydujący cios podkarpacki zespół zadał na początku IV kwarty, kiedy to przy stanie 64:61 zdobył z rzędu 11 pkt, co ostudziło zapędy rywali. Co prawda goście zbliżyli się jeszcze na dystans siedmiu „oczek”, ale na więcej już krośnianie już im nie pozwolili.

MIASTO SZKŁA Krosno – SKS FULIMPEX Starogard Gdański 87:74
(24:19, 21:27, 19:15, 23:13)

• Miasto Szkła: Łałak 7 (2×3, 8 a.), Jackson 13 (3×3, 6 a.), Trubacz 20 (6×3), Laihonen 4 (5 zb.), Wrona 16 (1×3) oraz Serwański 0, Jankowski 6 (1×3), Chrabota 10 (3×3), Góreńczyk 1, Chodukiewicz 10.
    Trener: Edmunds Valeiko.
  • SKS Fulimpex: MCNeill 19 (2×3), Durski 15 (2×3), Majewski 6 (6 zb.), Jeszke 10 (2×3), Nagel 2 oraz Kowalenko 9 (1×3), Struski 5 (1×3), Konopatzki 3 (1×3, 8 zb., 9 a.), Lis 5 (1×3), Toczek 0.
    Trener: Jacek Winnicki
  • Sędziowali: G. Czajka, A. Szczotka, K. Krajewski. Widzów: 817.